Finta s jablečným džusem a další tipy pro grilování

Grilování

Milujete grilování? Aby ne! Skvělý steak, grilovaná zelenina, ryby nebo cokoli jiného rozhodně stojí za to. Grilování jako takové je jakýmsi rituálem a činností, již je třeba vychutnávat. Zároveň není od věci znát několik pravidel, tipů a triků, které povedou k mnohem lepšímu výsledku. Pokud se chcete dozvědět nějaké novinky a vychytávky právě z této oblasti, jste na správném místě. Několik zajímavostí vám prozradíme.

Maso nevytahujte z lednice na poslední chvíli

Určitě se vyplatí, když maso necháte posledních 20 minut před položením na rozpálený gril odpočinout v pokojové teplotě. Z masa se vám díky teplotní adaptaci nestane tolik obávaná žvýkačka.

Obrací se jen jedenkrát

Vcelku známá záležitost. Když tak budete činit několikrát opakovaně, můžete si být jistí tím, že se vám maso přesuší. Veškerá šťáva zmizí a s ní samozřejmě i ona kýžená chuť, na kterou netrpělivě čekáte.  Obracení masa: Foto Pixabay

S kořením se vyplatí počkat

Pokud jste maso neměli naložené několik hodin v marinádě, určitě ho nesolte a nekořeňte delší dobu předem. Je to zbytečné. Ideální je solit a kořenit těsně před tím, než maso budete pokládat na grilovací plochu.Když solíte brzy, opět se stane nepříjemnost v podobě vytečení šťávy.

Jablečný džus v hlavní roli

Ať už grilujete jakékoli maso, budete se těšit na již dvakrát zmiňovanou šťávu. Skvělou službu vám v tomto ohledu udělá zejména jablečný džus. Stačí ho jemně rozprášit na maso a můžete si být jistí, že to pak bude dokonale šťavnaté a samozřejmě také získá hezkou hnědou barvu. Džus se používá jak na krkovičku, tak třeba na žebra či burgery.

Grilované klobásy

Grilované klobásy: Foto Pixabay

Chemie se eliminuje cukrem

Pokud používáte pro rozdělání ohně chemický podpalovač, můžete si být jistí velmi nepříjemným chemickým odérem. Když ale oheň posypete cukrem, ten se postupně nažhaví a vznikne krásná karamelová vůně.

Cibule jako skvělý čistič grilu

Máte rádi grilovanou cibuli? Dejte si ji, jasně. Využit ji ale můžete klidně i jako čistič povrchu grilu. Stačí ji jen rozkrájet na kolečka a potřít jeho povrch. Výborná je také papírová utěrka lehce namočená do oleje.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.