Dřevěné vchodové dveře mají styl

Dveře

Pojďte měnit detaily svého bydlení. Jaro je ideální čas, kdy se hodí vnést do našeho bydlení romantiku i kousek přírody. Třeba v podobě českých dřevěných dveří.

Dřevo je materiál, který milujeme. Moderní technologie výroby již eliminovaly nevýhody tohoto přírodního materiálu. „Zkrotily“ jeho tendence se kroutit, díky moderním povrchovým úpravám jsou dřevěné dveře odolnější i vůči počasí. Co zájemce o krásné dřevěné vchodové dveře odradí je především jejich cena. Dveře na zakázku dosahují závratné ceny, a nakonec s nimi nemusíte být spokojení. Dělal vám je ale soused truhlář, či známý známého, a tak vám je hloupé řešit opakovaně reklamaci. Pořiďte si raději české dveře od profíku. V e-shopu Smrkove-dvere.cz koupíte kvalitní dveře od českého výrobce.

České dveře na české domy i chalupy

V nabídce dnes najdete dveře, které se hodí na rodinné domy, chaty i chalupy. Jde o venkovní dřevěné vchodové dveře v profilu 68 mm se zateplením. Levnější a velice oblíbenou variantou jsou též palubkové dveře v profilu 45 mm se zateplením. Ty se nabízí bez povrchové úpravy. Vyrábí se z vizuálně atraktivních smrkových sukatých tmelených palubek. Pořídit si však lze i venkovní nezateplené dveře v profilu 42 mm. Osadit se dají i do stávajících zárubní, dřevěných či ocelových. Všechny dveře bývají v provedení zaručujícím tvarovou stálost. Nemusíte se tak bát deformací a kroucení dveří.

Krásné dřevěné dveře si lze vybrat v různých provedeních – zcela plné, nebo se se sklem, s různou mírou prosklení. K dispozici mají zákazníci levé i pravé dveře. Klasickými dodávanými velikostmi bývají dveře 80/197 cm a 90/197 cm. Na vyžádání lze vyrobit i dveře rozměrově na míru. Atyp je možný šířkový i výškový. Dodat lze i dvoukřídlé provedení dveří. Dveře se dodávají se zárubní i bez.

Standardně se dveře dodávají bez povrchové úpravy. Zákazníci si tak mohou doladit barvu dřevěných vchodových dveří s barvou oken i dalších doplňků, včetně terasového a zahradního nábytku. V případě zájmu je však možné zajistit i transparentní lak nebo silnovrstvou lazurou dle vzorníku dodavatele.

Na vchodových dveřích záleží

Jde o prvek, který vítá dnes a denně nás, ale i naše hosty. Investovat do krásných dřevěných vchodových dveří české výroby se vyplatí. Smrkové dřevo, ze kterého se dveře vyrábí, jsou tradičním místním materiálem. Ten přirozeně zapadne i do starších nemovitostí, například chat a chlup, kde se snažíme udržet architekturu stavění v tradičním duchu. Různé tropické dřeviny či plast by narušily genius loci místa. Zůstat u smrku je ideální.

Jak ještě vylepšit vchodové dveře ze smrku? Rozhodně kovanou klikou

Sehnat kováře není snadné a může jít rovněž o drahý špás s nejistým výsledkem. Kované kliky i další ozdobné polotovary na dveře dnes však snadno koupíte. Na chalupách je rozhodně oceníme. Navazují na staré čas, vytváří romantickou atmosféru, a taktéž zvyšují hodnotu nemovitosti. Kdo prodával chalupu, ví, že právě tyto drobnosti umí výrazně zvýšit cenu nemovitosti.

Kované kliky i další kované doplňky nabízí e-shop Kovani-cobra.cz. Vedle kované kliky bude vašim dveřím, ale též nemovitosti, slušet rovněž kovaný vhoz na poštu, klepadlo, kované číslo popisné i třeba kované kliky na okna. Pořídíte též kované panty, díky kterým zrestauruje starý nábytek či interiérové dveře. Pro nábytek a dveře se hodí i kovaná madla. Obvykle se prodávají v černé patině, což je univerzální barva připomínající klasickou kovářskou černou s obsahem stříbřitého grafitu.

Kované, ale i další kliky na dveře, nabízí rovněž e-shop Kovani-kliky.cz. Vyberete si rozetové i štítové kování. K dispozici je kování luxusní, rustikální i moderní, z nerezu i hliníku. Mimo to e-shop prodává rovněž bezpečnostní kování, cylindrické vložky, visací zámky, zámky, petlice a závory, speciální typy kování, kování pro posuvné dveře, doplňky ke dveřím či stavební pouzdra. To vše se vám bude hodit.

Nezapomeňte své dveře opatřit bezpečnostním kováním

Na chalupě a v rodinném domě si s pouhým bezpečnostním kováním sice nevystačíme, přesto sem patří. Umí odradit zloděje a v kombinaci s dalším zabezpečením, ať již mechanickým (mříže), či elektronickým (elektronické bezpečnostní zařízení), jde o výborný způsob, jak chránit svůj majetek.

Naprostou samozřejmostí musí být bezpečnostní kování v bytě. Vchodové dveře do bytu jsou často jediným prvkem, kterým může zloděj do bytu proniknout. S příchodem jara vyjíždíme častěji na výlety, víkendy trávíme na chalupě, odjíždíme na dovolenou. Zabezpečení bytu je nezbytné. Vhodné je pořídit si bezpečnostní dveře ve třídě 3 nebo 4. Nesmíme však zapomínat, že nestačí mít v této bezpečnostní třídě dveře. Ve stejné musí být i doplňky, tedy zámek, vložka i bezpečnostní kování. Nezapomeňte, že pro silnější dveře je nutné zakoupit ke kování prodlužovací sadu.

Začněte měnit své bydlení od dveří

Dveře naše bydlení mění více než si uvědomujeme. Nemovitost může získat zcela jiný styl. Staré ošklivé dveře nahrazeny novými mohou být nepřehlédnutelné. Nemusíte se bát vsadit ani na výraznější barvy. Tradiční zelenou, červenou, ale i časopisy oblíbenou modrou. Spolu s modrou lavičkou vedle dveří získá váš dům neopakovatelné kouzlo a vůbec se tato barva nepopere s hnědými či bílými okny. Když se vám časem modrá omrzí, není problém barvu nátěru změnit.

Dveřím samozřejmě sluší krásné doplňky. Co na tom, že klepadlo asi nikdy nepoužijete, Na dveřích vypadá nádherně. Navíc dokonale ladí s kovanou klikou na dveřích. Dokonce i kované číslo popisné si můžete dát blíže ke vchodovým dveřím.

Nezapomeňte ani na bezpečnost. Je příjemné nemuset se neustále strachovat, že přijdete o své oblíbené věci a budete muset opět místo odpočinku řešit vykradený objekt. Investujte do zajištění nemovitosti i ve zdánlivě bezpečných lokalitách. Nemusí jimi být totiž navždy.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.