Domácí stimulátory pro zakořeňování rostlin – díky nim se vaše řízky zaručeně ujmou

Chcete, aby se vaše rostliny rychle a spolehlivě ujímaly? Pak jim věnujte péči v podobě toho správného stimulátoru. Nemusíte sahat po komerčních prostředcích, skvěle vám pomohou i ty domácí.

Není překvapivé, že věci, které prospívají lidem jsou leckdy vhodné i pro rostliny. A to platí i pro droždí, šťávu z aloe nebo med.

Medová podpora kořenů urychlí jejich růst

Máte domácí med nebo sklenici od spolehlivého včelaře? Pak už je napůl vyhráno. V přibližně litrové sklenici rozpusťte jednu čajovou lžičku a stonek do roztoku namočte. Stonek ponořte asi do třetiny a počkejte 12 hodin. Poté ho z vody vyjměte a přeneste do sklenice, kde bude moci nerušeně pustit kořeny.

Droždí

Foto: Pixabay

Droždí jako skvělý zdroj živin

Velmi podobně působí také droždí. Vezměte si půl lžičky toho sušeného (nebo adekvátní množství čerstvého) a společně s litrem teplé vody připravte roztok. Růži nebo jinou množenou rostlinu ponořte asi do poloviny a nechte 24 hodin odpočívat. Poté stonek opláchněte a přemístěte do běžné nádoby.

Šťáva z aloe s nehodí jen na popáleniny

Jde o nezastupitelného pomocníka,kterého by měl mít doma prakticky každý. A to včetně zapálených zahrádkářů. 10 kapek čerstvé šťávy stačí na to, aby stimulovaly růst kořenů u řízků květin nebo bylinek. Navíc aktivně brání hnilobě. Přibližně po týdnu od přidání první dávky nakapejte do sklenice ještě jednu a poté ponechte rostlinu jejímu osudu. Určitě se velmi brzy dočkáte zdravých kořenů.

Pak už stačí jen počkat, dokud dostatečně nezmohutní a přesadit řízky na jejich nové stanoviště. Uvidíte, že porostou opravdu jako z vody.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://prima-receptar.cz/vhodnymi-stimulatory-podporite-zakorenovani-a-rust-rostlin/, https://www.nkz.cz/praxe/uzitkova-zahrada/diy-rychly-spolehlivy-stimulator-rustu-nase-krasna-zahrada

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)