Domácí krémy na komáří kousnutí: nemusíte kupovat drahé gely na kousnutí hmyzem

Komáří kousnutí

Komáří kousnutí je pěkně nepříjemné, protože nejenom zabolí, ale také příšerně svědí. Komáři nejvíce „útočí“ za soumraku a svítání, kdy jsou nejaktivnější. Proto bychom se před nimi měli zejména v těchto denních dobách chránit. Nicméně kousnout mohou kdykoli během dne. Řešením je vysadit několik rostlin poblíž svých oken nebo zahradního posezení, používání repelentů a ochranných sítí v okně. Když už komár kousne, můžete to vyřešit jednoduše se surovinami, které už máte doma.

Zchlaďte komáří kousnutí

Po kousnutí nastává v pokožce stav podobný zánětu. Led funguje skvěle proti tomuto stavu, a to tak, že znecitlivuje pokožku a snižuje tvorbu zánětu. Umí tedy poskytnout okamžitou úlevu, nicméně ta nebude dlouhodobá. Led si můžete jednoduše přiložit na kousanec od komára. Pokud je vám jeho chlad nepříjemný, vložte si mezi led a kůži kousek látky.

Komár
Foto: Unsplash

Teplo může také pomoci

Je překvapivé, že úlevu může poskytnout i zvýšená teplota v oblasti kousnutí. Namočte hadřík do teplé vody a přiložte na kousnutí. Postupně vždy namáčejte, aby byl obklad stále teplý, a to po dobu asi 10 minut.

Med na komáří kousnutí

Med se nachází snad v každé domácnosti. Tento jedinečný produkt můžete použít na spoustu nemocí, jako je bolest v krku, popraskané a suché rty nebo dokonce suchá pokožka. Má totiž antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. V případ komářího kousnutí jej v malém množství naneste na svědivé místo. Kromě toho, že snižuje zánět, snižuje také svědivost.

Aloe vera je to pravé na pokožku

Aloe vera se hodí snad na jakýkoli problém, který na pokožce můžete mít. Vhodný je zejména na popáleniny, u nichž snižuje bolestivost a zrychluje hojení. Stejně dobře ale funguje i na hmyzí kousnutí. Odřežte kousek listu aloe a přiložte ji řeznou stranou na pokousané místo. Ještě více úlevy může přinést, když je list vychlazený v lednici.

Komáří kousnutí neutralizuje jedlá soda

Jedlá soda má všestranné použití. Pokud ji chcete použít k uklidnění pokožky po pokousání komárem, smíchejte lžičku jedlé sody s vodou tak, aby vznikla hustá pasta. Naneste na postižené místo a nechte 10 minut působit. Poté smyjte. Pociťujete-li nepříjemné pocity v průběhu této léčby, smyjte raději hned.

Bazalka odpuzuje komáry a léčí jejich kousnutí

Bazalka má aromatickou vůni, která komáry odpuzuje. Může být prospěšná i pro pokožku člověka. Umí totiž léčit kožní infekce a antioxidanty v ní snižují zánět. Listy bazalky rozdrťte s teplou vodou na zelenou kaši a tu naneste na postižené místo. Pokud cítíte projevy podráždění, raději bazalku hned setřete.

Jablečný ocet na komáří kousnutí

Stačí kápnout jablečný ocet na jakékoli místo, které vás svědí. Včetně to, které bylo způsobeno komářím kousnutím. Po 20 minutách smyjte teplou vodou.

Zdroje info:

https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-mosquito-bites#oatmeal

https://www.cdc.gov/mosquitoes/mosquito-bites/symptoms.html

Foto: Unsplash

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!