Divoká rajčata

Divoká rajčata: Skvělý tip pro letošní výsev

Výsev rajčat se pomalu blíží a rozhodně není od věci zkusit nějaký nový druh. Alternativ je samozřejmě spousta od nejrůznějších masitých po tyčková a třeba černě zbarvená. Výbornou volbou jsou ale bezesporu divoká rajčata. Ta se od předchozích jmenovaných liší především velikostí, stylem růstu a samozřejmě také chutí. Ještě jste o nich neslyšeli? To vůbec nevadí, protože vám je představíme v následujících řádcích. Podíváme se na jejich hlavní přednosti, pěstování a samozřejmě využití. Můžete si být jistí, že vás tato malinkatá rajčata budou bavit.

Malinkaté kuličky o velikosti kanadských borůvek

Jsou divoká rajčata skutečně tak výjimečná? Ano. Vždyť svojí velikostí připomínají kanadské borůvky. Jsou skutečně tak malá. Malinkaté kuličky si můžete vychutnávat jen tak třeba na jednohubkách nebo samotné. Skvělá sladká chuť je příjemná a rychle si na ni zvyknete. Poměrně zajímavý je i způsob pěstování divokých rajčat. Prostě se zasadí a rostou. Vytvoří velkou houštinu plnou malých zelených a později červených kuliček. Ty si budete postupně sklízet, případně pozobávat.

Divoká rajčata

Pěstování divokých rajčat je triviální

Výsev rajčat se řeší podobně jako u ostatních druhů v polovině února, případně o něco později. Vypěstujete si sazeničky za oknem a následně vyčkáte na dobu, kdy už nebudou hrozit mrazíky. Sazeničky půjdou ven. Pěstovat můžete tato rajčata u opory, nicméně tradičně se vytváří ona zmiňovaná houština. Právě v ní nedokážou růst prakticky žádné plevelné rostliny. Jen počítejte s tím, že se houština bude postupně rozšiřovat. Navíc bude dříve docházet k plesnivění rostlin. Při uvazování se docela nadřete, jelikož rostlinky nemají úponky.

Divoká rajčata

Vynikající v mnoha podobách

Divoká rajčata jsou ideální pro přímé konzumování. Takový raut s nimi dokonale oživíte a lidé se vás na tyto malé plody budou určitě ptát. Jinak je lze i sušit. Výborná jsou do salátů a pro dochucení mnohých jídel. Třeba k těstovinám se hodí náramně.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

5 komentářů

 1. Zdenda Valach Odpovědět

  Kdo píše takové články, nemá o pěstování divokých rajčat ani ponětí. Pěstuji je několik let a přirovnání velikostně ke kanadským borůvkám je zcestné. Plody dozrávají od 1,5-3 cm v průměru, jsou odolné proti plísni. Jediná pravda, co tu byla napsaná je, že jsou velmi chutné, prapůvodní chuť rajčat.

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Děkuji za info, když jsem měl divoká rajčátka v ruce, kanadské borůvky mi připomínala. Pravda, byla asi o malinko větší.
   Fotografie jsem pořizoval ostatně já.
   Mějte se a díky za koment.

 2. BOŽENA Odpovědět

  no mě sa to objevilo v loni na poli mezi keříčkovímma rajčatama akeřík sa mně rozrostlna metr a půl byl hodně hustý a snad měl 1000000rajčátek no a dozrávaly postupně celé léto až do podzimu a byly strašně dobré

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *