Díky levnému prostředku z lékárny vám zakoření prakticky jakákoliv rostlina. K úspěchu stačí málo

Orchidej

Dejte šanci levnému prostředku z lékárny a uvidíte, jak se vaše domácnost zazelená. Pokud patříte k milovníkům pokojových rostlin, pak je určitě i velmi rádi množíte. Nemusíte však sázet na drahé zakořeňovače – jde to i mnohem snadněji

Aby se vám vše podařilo, stačí jen zajít do lékárny a koupit docela obyčejné aktivní uhlí. Říká se mu také adsorpční uhlí a vyrábí se z uhlí, dřeva nebo kokosových ořechů. Obvykle je určeno pro lidi, ale zamilují si ho i vaše rostliny.

Aktivní uhlí z lékárny pomůže kořenům

Rostliny nařízkujte podle potřeby a řízky poté dejte do sklenice, ve které budou asi tři centimetry vody. Ne více – horní listy řízků nesmí být ve styku s vodou. Je dobré přetáhnout sklenici alobalem a v jeho středu udělat otvor. Do něj vložte řízek muškátu a přidejte aktivní uhlí. Pořídíte ho v lékárně.

Pokojové květiny

Díky levnému prostředku z lékárny vám zakoření prakticky jakákoliv rostlina Foto: Pixabay

Jak dlouho trvá zakořeňování

Aby se však dobře rozmíchalo, musíte ho rozdrtit na prášek a teprve poté přidat do vody. Půl tablety na jeden řízek stačí. Voda by také měla mít pokojovou teplotu – příliš studená by mohla vaše muškáty nepříjemně šokovat, což byste zcela jistě nechtěli. Během dalších 14 dní vodu pouze dolévejte – nevyměňujte. Pokud uděláte všechno správně, měly by se během této doby vytvořit kořeny.

Kdy sázet zakořeněné rostliny

S výsadbou řízků však nespěchejte. Počkejte, až budou mít alespoň 1 centimetr dlouhé kořeny, budete tak mít jistotu, že se opravdu ujmou.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/s-cim-vsim-pomuze-cerne-uhli-73665, https://www.sandsystem.cz/filtrace-a-aktivni-uhli/, https://www.econea.cz/blog/pribeh-binchotanove-tycinky-a-proc-se-dava-do-vody/

Díky levnému prostředku z lékárny vám zakoření prakticky jakákoliv rostlina Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)