Co všechno lze vykouzlit z rybízu

Rybíz je naprosto úžasné ovoce, které rádi konzumujeme čerstvé, přímo utržené z keře. Bohudík – někdy se stane, že úroda je větší, než zvládneme takto zkonzumovat. Pak se ptáme, na co všechno se dá rybíz použít. Každý už má zřejmě svůj způsob, jak ho zpracovat, ten mu ale už přijde nudný a chtěl by jej osvěžit. Proto jsme tady s tímto článkem. Uvedeme vám různé způsoby, jak můžete rybíz použít a kdoví – třeba vás inspirujeme!

Zavařeniny

Zavařeniny jsou vůbec nejlepším způsobem, jak můžete ovoce ze své zahrádky zpracovat. Můžete jej zavařit podobně jako se to dělá s brusinkami – a tímto způsobem je také používat! Nemusíte se ale přitom upínat na čistě rybízovou zavařeninu. Zkuste černý rybíz zkombinovat také s jiným ovocem. Můžete použít například jablka nebo maliny. Pokud chcete zavařenině dodat říz, přidejte chilli, med nebo mátu či rum.

Dezerty a moučníky

Existuje tolik receptů, do kterých lze rybíz použít! Zkuste si upéct klasickou buchtu s drobenkou. Rybíz do dezertů či moučníků můžete využívat čerstvý, mraženy nebo třeba i zavařený. Z čerstvého rybízu si můžete připravit skvělé želé (do kterého můžete přidat piškoty). Rybíz můžete jednoduše přimíchat do těsta na bábovku nebo muffiny. A už jste zkoušeli rybízovou zmrzlinu?

Nápoje

Z rybízu lze připravit taktéž různé nápoje. Připravte si do džbánu vodu, trochu ji oslaďte (medem či cukrem) a přidejte černý rybíz. Nebo si z rybízu připravte sirup. Nápadů na takto připravené nápoje je spousta, přidávat můžete vhodné bylinky jako je máta nebo meduňka. Když rybízový nápoj podáte dětem ve speciálních skleničkách, uvidíte, že se vypijí téměř okamžitě.

Kouzelný rybíz

Jak vidíte, fantazii se meze nekladou. Pokud máte svůj vlastní, osvědčený recept, neváhejte a napište nám ho do komentářů! Ostatní se jistě rádi inspirují!

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!