Co dělat s kočkou, které se zalíbilo ve vaší posteli

Kočka

Leckdy se tvrdí, že kočka je ten tvor, který vám milostivě dovoluje sdílet s ní její prostor. A při pohledu do mnoha domácností to opravdu přesně takhle vypadá. Také si vaše chlupatá společnice uzurpuje vaše polštáře nebo dokonce celou polovinu postele? Pokud to chcete změnit, podívejte se na naše tipy.

Nejlepší je stanovit určitá pravidla už od první fáze soužití. Ale pokud jste to nestihli, nevadí. Leccos totiž ještě můžete napravit. Prvním krokem je rozhodně pořízení pelíšku pro kočku. Ten ovšem nesmí být jen tak ledajaký.

Nákup kočičího pelíšku může připomínat bojovku

V první řadě je třeba zamyslet se nad tím, kde vaše kočka nejčastěji spí. Pokud totiž na vše shlíží obvykle svrchu, pelíšek na zemi jí velkou radost neudělá, mnohem lepší pro ni bude kukaň, umístěná třeba na škrabadle. Dbejte rovněž na to, aby v ní zvíře mělo dostatek místa (kočky se rády protahují) a na to, aby šel snadno prát či omývat.

Existuje mnoho materiálů, z nichž mohou být tyto pomůcky vyrobeny. Snažte se proto brát v úvahu i místo, kde bude pelíšek umístěn. A podle toho volte spíše teplejší nebo naopak vzdušnější variantu.

Kočka

Foto: Pixabay

Pelíšek je perfektní, ale kočka přece jen preferuje moji postel

Ano, i to se může stát. Leckdy se snažíme snést svým chlupáčům doslova modré z nebe a jim to přesto není dost. A co si s tím tedy počít? Zkuste se zamyslet nad tím, proč kočka stále uzurpuje váš osobní prostor. Důvodů totiž může být hned několik.

  • Považuje vás za svůj majetek a je pro ni tedy přirozené s vámi spát.
  • Líbí se jí vaše postel díky dominanci v prostoru.
  • Cítí se s vámi bezpečně.
  • Dbá o zachování vašeho tělesného tepla nebo jí jednoduše chybíte kvůli časté nepřítomnosti.

A co tedy s tím? Možných strategií je celá řada. Pojďme si představit ty nejosvědčenější a nejpoužívanější z nich.

Věnujte kočce dostatek pozornosti

To je absolutní základ. Hrajte si s ní a mazlete se, dokud sama neřekne dost. Díky tomu ji unavíte a ona bude v noci spát. A s trochou štěstí jí také bude jedno kde. A pokud si myslíte, že se s vámi cítí bezpečně, věnujte jí do pelíšku nějakou součást svého oblečení s vaším osobitým pachem. To na řadu koček zabere.

Pelíšek se snažte umísťovat tam, kde je kočka zvyklá spát – leckdy i do ložnice, pokud to jinak nejde. A musíte-li kočku „ubytovat“ v jiné místnosti, pak nikdy do ložnice nezavírejte – alespoň pro začátek. Do pelíšku jí umístěte oblíbené laskominy a jakmile do něj vstoupí, pohlaďte ji a pochvalte. Zafixuje si to poté jako žádoucí chování.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.zoohit.cz/magazin/kocky/porizeni-a-chov-kocek/mela-bych-nechavat-svou-kocku-spat-v-posteli

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)