Co byste měli vědět o myčce nádobí – mnoho lidí ji stále používá špatně

Co byste měli vědět o myčce nádobí: Myčka na nádobí je běžně používaným zařízením v každé moderní domácnosti. Mnoho lidí si klade otázku, zda pro ně nebude levnější umýt nádobí v ruce nebo v myčce nebo hledají způsoby, jak při mytí nádobí v tomto spotřebiči ušetřit.

Které nádobí nepatří do myčky

Nemyjte v myčce nádobí a pomůcky, u kterých to výrobce neuvádí. Jedná se zejména o nože, struhadla a různé škrabky, ty se v myčce tupí. Také dřevěnému náčiní myčka nesvědčí, zešedne, může popraskat a přejímá pachy z myčky. Problematické je i jeho následné sušení, sušící cyklus myčky na to rozhodně nestačí. Dále se nedoporučuje mýt v myčce teflonové nádobí, i když to výrobce připouští.

Chemie v myčce teflon poškozuje a nádobí vydrží neporušené kratší dobu. Keramika, hlavně staršího typu nebo rukodělné výrobky, různě malované nebo zdobené, také do myčky nepatří. Barvy se postupně smývají, keramika popraská. Totéž platí, máte-li nádobí zdobené zlatem nebo stříbrem, hlavně staršího data, z doby, kdy ještě nebylo běžné mytí nádobí v myčce.

Foto: Pixabay

Optimalizujte použití myčky

Pokud vaše myčka nemá automatické otevírání dvířek po usušení, otevírejte ji sami. Přebytečná pára vyjde ven a nezkondenzuje znovu na chladnoucím nádobí. To bude bez nevzhledných kapek, krásně suché a lesklé. Berte však v úvahu, že zároveň s otevřením myčky si do místnosti pustíte množství vodní páry, je vhodné krátce vyvětrat, aby v bytě nebylo příliš vlhko a netvořily se plísně.

Váháte po předchozích řádcích, zda si myčku nádobí pořídit nebo ji používat? Používat se jednoznačně vyplatí, je totiž třeba připomenout, že v případě ruční práce každý den strávíte mytím asi půl hodiny. S moderní myčkou nádobímoderní myčkou nádobí budete moci většinu tohoto času věnovat něčemu jinému, třeba svým zájmům.

Zdroj: https://www.recenzer.cz/mycky-nadobi/?gclid=Cj0KCQjwkt6aBhDKARIsAAyeLJ1pnK7Kk0dmzZJUOhyVkVX05vU1KmbPdaLt9iJp84U9pMhENYwJFtsaApvFEALw_wcB, https://www.ikea.com/cz/cs/cat/mycky-nadobi-20825/?gclid=Cj0KCQjwkt6aBhDKARIsAAyeLJ2IyJUv370EQV-4wABIz2qv8NR0J2Sc87it2tuGNb2j1aWh94gWbRsaAu_7EALw_wcB

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)