Co budete potřebovat, když stavíte terasu?

Terasa

Venkovní terasy jsou velmi oblíbené, protože vytváří místo pro příjemné posezení během pěkného počasí. Aby však mohly správně sloužit, je potřeba vhodně zvolit jednotlivý materiál, s jehož pomocí se do realizace terasy pustíte. V článku najdete praktické rady i doporučení na obchod, kde všechno potřebné jednoduše nakoupíte.

Příprava terasy na vhodném podkladu

Ještě před samotnou instalací terasových prken je dobré důkladně připravit podklad. Ten by měl být co nejvíce rovný. S případným vyrovnáním mohou pomoci rektifikační terče. K dispozici je několik různých rozměrů, takže terasu snadno realizujete i na poměrně svažitém pozemku. Výhodou terčů je nejenom srovnání podkladu, ale také prodloužení životnosti samotné terasy. Pomáhají totiž vytvořit prostor pro snadný odtok přebytečné vody. Ta se tak nebude hromadit na nevhodných místech a nebude poškozovat dřevo.

Pevné spoje s kvalitními vruty

Aby byla jednotlivá prkna v optimálních vzdálenostech a terasa působila dobře i na pohled, nezapomeňte přikoupit distanční podložky. A aby to všechno drželo pohromadě, budete potřebovat kvalitní nerezové vruty. Těch existuje několik různých typů, kdy zpravidla využijete i jejich různou kombinaci. Použité vruty by měly být v každém případě právě z nerezu, aby si zachovaly svou životnost a dokázaly držet terasu pohromadě i pod vlivem větru a venkovního počasí.

Internetový obchod se vším potřebným pro realizaci terasy

Pro pomůcky na stavění terasy naštěstí nemusíte nikam chodit. Bohatě si vystačíte s vybavením, které najdete ve specializovaném internetovém obchodě Gardina.cz. Výběr různých variant jednotlivých prvků umožňuje přizpůsobit terasu konkrétním podmínkám a snadno tak vytvořit kvalitní výsledek s dlouhou životností. S těmi správnými pomůckami není realizace terasy žádný problém a zvládne to naprosto každý.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.