Čim, Čára a zahrada

Čim, Čára a zahrada: Když se děti hravou formou dozví něco o zahradě

Máte své děti za sebou, když se kopete v zemině? Nejspíše ne, v lepším případě si hledí svých kamarádů. V tom horším se věnují svému mobilnímu telefonu nebo tabletu. O zahradě toho ví pramálo, přičemž alespoň základy by mít měly. A to se týká nejen zahradničení, ale především toho, jak to vlastně v přírodě chodí. Když už je nedostanete na zahradu, do sadu či do lesa, určitě stojí za to, když jim něco zajímavého přečtete, případně se do knihy zaberou samy. A možností určitě mají dostatek. Naším tipem je nová kniha Čim, Čára a zahrada. Právě ona se snaží děti k přírodě, zahradě a všemu kolem dostat.

Svět dvou malých vrabčích sourozenců

Přesně tak, Čim a Čára jsou dva malí sourozenci. Ne ovšem ledajací, jde o malé vrabčáky. V domku u zahrady, kde Čim a Čára žijí, bydlí také dva sourozenci, a to Anička a Honzík. Příběhy všech čtyř se postupně začnou hodně zajímavě vyvíjet a mísit. Právě děti získávají na zahradu svých prarodičů úplně jiný pohled. Dívají se právě očima ptáků a začínají zkoumat taje, které v jejich říši bezesporu jsou. Zjišťují, že existují pravidla a že lidé se často chovají velmi nevhodně. Ptákům škodí.

Čim, Čára a zahrada

Čim, Čára a zahrada: Zdroj obrázku: Portal.cz

Zahrada je rájem nejen pro lidi

Lidé si na zahradu chodí odpočinout, nicméně zvířata, a především ptáci také. Mnohdy ale upravujeme prostor zahrady tak, že to ptačím kamarádům ale vůbec nevyhovuje. Často je ohrožujeme. Mimo jiné i tím, že je krmíme něčím, co jim vůbec nedělá dobře.

Vlaštovky

Čim, Čára a zahrada: Zdroj obrázku: Portal.cz

Jak se chovají ptáci?

I na tuto otázku najdete v knize odpověď. Kolik kilometrů musí uletět vlaštovky při cestě do teplých krajin? Příběh bezděčně a zábavnou formou poukazuje na mnoho fakt, která by se děti musely pracně učit.

V příbězích je velmi dobře patrný odborný náhled autorky Radany Dungelové, jež pracuje v brněnské ZOO a publikuje v různých naučných časopisech. Formou přiměřenou dětem sděluje různé zákonitosti nejen ptačí říše. Kniha je doplněna, nebo lépe řečeno přeplněna, obrázky malíře Jana Dungela. Ptáci jsou samozřejmě všichni popsáni, takže se je děti naučí i poznávat. Pokud to tedy ještě nedokážou. Uvažujete-li o zajímavém a naučném čtení pro vaše děti, pak určitě doporučujeme.

Čim, Čára a zahrada

Čim, Čára a zahrada: Zdroj obrázku: Portal.cz

Čim, Čára a zahrada: Zdroj náhledového obrázku: Portal.cz

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *