Chybí vám trocha toho zahradnického vzrušení? V Rakousku právě začíná největší zahradnický veletrh

Letošní ani minulé léto nebylo na zahradnické akce právě bohaté. Tak proč si to nevynahradit a nevydat se na Mezinárodní zahradnický veletrh Tulln, které probíhá od 2. do 6. září 2021? Jde o největší zahradnickou událost v Rakousku, takže návštěva tady rozhodně stojí za to.

S celkovou veletržní a zahradnickou plochou 200.000 m2 je tento první veletrh zároveň největší událostí roku. Pokud jste tedy dodnes obdivovali jenom Floru Olomouc (byť je úžasná) nebo jiné podobné akce, rozhodně nejspíš budete trochu vyvedeni z míry.

Na co se můžete těšit?

450 vystavovatelů tu představuje vše, co nějak souvisí se zahradami a rostlinami. Nabídka je opravdu velmi pestrá a na své si přijde úplně každý. Prostory nové „Donauhalle“ se s mottem „Zahradní sny“ promění pod rukama nejlepších rakouských zahradníků a floristů pomocí více než 200.000 květin v hotovou záplavu květů. Jde o zážitek, který si nemůžete nechat ujít.

Foto: Pixabay

Inspirujte se provedením různých zahrad

Dnes je velmi moderní přidržovat se při realizaci zahrady některých jich zažitých vzorů. Někdy nechceme plánovat sami vše od základů, jindy si prostě a jednoduše nevěříme. A co tedy s tím? Na Mezinárodním zahradnickém veletrhu Tulln můžete načerpat spoustu pozitivní inspirace. K vidění totiž bude třeba meditační zahrada, panonská rákosová zahrada či lineární anglická zahrada. Nejrůznější atraktivní speciální výstavy pak na celém veletrhu najdete na rozloze 9000 m2.

Pořídíte tu úplně vše

Výstava je otevřena každý den od 9 do 18 hodin. A rozhodně není jen na dívání, pořídíte tu i množství zajímavých věcí. Jmenovat můžeme například zahradní náčiní, vyvýšené záhony, potřeby pro floristy, hrnčířské a keramické zboží, ovocné a okrasné dřeviny, rostliny a orchideje, květináče, květiny, cibuloviny, zeleninu, trvalky, zahradní nábytek apod.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=37152

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)