Chovatelství v době pandemie je na vzestupu. Za své mazlíčky neváháme utratit i vysoké finanční částky

Kočka

Češi už před pandemií platili za národ, který choval na počet osob vysoké množství mazlíčků. Zvířata máme zkrátka rádi, a to i přesto, že dnes už od nich neočekáváme takové funkce, jako je hlídání objektu. Máme je zkrátka pro radost. Ze všech mazlíčků máme nejraději psy, které vlastní asi 40 % všech obyvatel ČR. Na druhém místě v oblíbenosti jsou kočky, které chová každý pátý Čech (tedy 20 %). A to, že si rádi dopřejeme, neplatí jen pro nás – jsme ochotni dopřát také svým domácím mazlíčkům. Díky tomu neváháme utratit vysoké finanční částky na jejich potřeby.

Kolik utratíme za své mazlíčky?

Podle výzkumů existují takoví majitelé, kteří neváhají za svého mazlíčka utratit i více jak 2 000 Kč ročně. Za nejdražšího domácího mazlíčka platí ten nejoblíbenější – pes. Za toho jsou lidi ochotní utratit až 16 000 Kč ročně. Na druhém místě je kočka, které chovatele vyjde průměrně na 12 000 Kč ročně. Současní chovatelé si uvědomují, že své zvíře musí krmit speciálními krmivy pro zvířata, a ne zbytky, které jim zůstanou v domácnosti. A toto speciální krmivo samozřejmě něco stojí. V budoucnu je ale možné vyhnout se vysokým nákladům za veterináře, pokud svému zvířeti dopřejete vše potřebné, co v krmivu potřebuje.

PesFoto: Pixabay

V jakých zemích je hodně domácích mazlíčků?

Více než v České republice můžeme vidět mazlíčky v takových zemích, jako je Rumunsko, Polsko či Portugaslko. Čím se ale tito majitelé liší od těch českých, je ochota utrácet za ně peníze. Češi jsou ochotni utratit za své domácí mazlíčky mnohem vyšší částky, než chovatelé v zahraničí, kde je podobná ekonomická situace, jako v ČR.

Kdo si mazlíčky pořizuje nejvíce?

Domácí mazlíčky můžeme vidět v nejrůznějších typech domácností. Jak v rodinách, tak také u lidí, kteří žijí samotářským způsobem života. V poslední době ale bylo zaznamenáno, že nejvíce domácích mazlíčků si pořizují senioři a bezdětné páry, kteří ještě nedosáhli věku 30 let. Co se týče stravování, lépe se o své psy (stran kvalitního krmiva) starají lidé ve městech. Na vesnicích je stále ještě zvyk dávat psům zbytky jídel z domácnosti, a to zejména u starších lidí.

Zdroj: https://www.msn.com/cs-cz/lifestyle/lifestylepetsanimals

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!