Čekáte hosty? Známe pár triků, díky kterým se u vás budou cítit jako doma

Ať už k vám hosté přijdou na pár hodin nebo na několik dnů, pár triků a vylepšení vám pomůže, aby se u vás cítili příjemně, dobře se bavili a vy jste se současně necítili jen jako kuchaři, číšníci a animátoři v jednom.

Nezapomeňte na důkladný úklid

Návštěva skoro za dveřmi a vy nestíháte úklid. Přitom přivítat návštěvu v čistém bytě je vnímáno jako projev zdvořilosti. Rychle udělat pořádek ale zvládnout můžete, nebojte se. Soustřeďte se na prostory, kde bude návštěva sedět nebo kam může jít. Utřete prach, vysajte koberec, sedačkusedačku, vytřete v kuchyni a na chodbě.

Vycházejte z předpokladu, že žádný host nebude otevírat dveře spíže, projíždět šuplíky ve skříních a komodách nebo řešit, kolik máte kde špinavého prádla. Protřepejte polštářky na křeslech a sedačce, odneste všechny nežádoucí věci, jako časopisy, hračky dětí, nádobí apod. pryč. Buď tam, kam patří nebo je klidně schovejte do skříně, aby nebyly vidět. Spoustu drobností uložíte také do organizérů, které jsou k dostání v nejrůznějším provedení, velikostech a jsou více než praktické.

Foto: Pixabay

Pomoc hostů

Očekávání má každý jiné. Vy si můžete myslet, že by vám měli návštěvníci s něčím pomoc, oni to zase mohou cítit úplně naopak a očekávají, že o vše se postaráte vy. O něco je ale požádat můžete:

  • pomoc se servírováním,
  • dolití pití,
  • utření zašpiněného stolu,
  • chvilku pohlídat děti.

Naopak po hostech nikdy nechtějte, aby vám myli špinavé nádobí nebo vytírali špinavou podlahu. Nehodí se to.

Pokoj pro hosty

Jestliže u vás mají hosté spát, připravte jim pokoj pro hosty nebo alespoň vhodné místo na spaní. Pokud jim chcete dopřát skutečný komfort, přidejte vodu, něco dobrého na zub, ručníky a zásoby léků v případě nouze.

Zdroj info: optolov.ru

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)