Bylinky pro větší poprsí – které vám rostou přirozeně na zahrádce?

Která žena by nechtěla mít velká a pevná prsa? Pro mnohé z nás jde bohužel o nesplněný sen. A přitom je přírodní lékárna plná bylinek, které nám s tímto problémem mohou pomoci – mnoho z nich dokonce považujeme za plevel, a cíleně je likvidujeme!

Tento článek si nedává za úkol přinést vám konkrétní návod na zvětšení poprsí. Mnohem spíše se snaží poukázat na to, kolik přírodních zajímavostí okolo sebe máme, aniž bychom o nich věděli.

Červený jetel nebo také jetel luční

Také máte za to, že se tenhle krasavec hodí ta maximálně pro králíky? A přitom obsahuje množství cenných fytoestrogenů, které kromě růstu prsou pomáhají také při menstruačních obtížích, PMS nebo menopauze. Je ideální pro všechny ženy, zejména ty, které se aktuálně potýkají s nástrahami období klimakteria.

Pampeliška lékařská

Jde o skvělý detoxikační prostředek, a také přirozený čistič receptorů estrogenu. Sama o sobě tedy prsa nezvětší, ale dokáže působit podpůrně při užívání jiných bylinných doplňků stravy, jež se této problematice přímo věnují. A my ji tak úporně likvidujeme!

Fenykl obecný

Přidáváme ho do polévek, ochucujeme s ním zeleninové omáčky… Ale už nevíme, že ze všech rostlin, které v ČR rostou, má právě on nejvyšší obsah rostlinných fytoestrogenových sloučenin vůbec. Používá se rovněž jako podpůrný prostředek pro zvýšení laktace, a dokáže zvýšit i sexuální apetit!

Benedikt lékařský

Snadno bychom ho zaměnili s obyčejným bodlákem, a přitom právě benedikt má ve svém repertoáru schopnost zvýšit hladinu ženských pohlavních hormonů v čele s estrogenem. Stimuluje růst prsní tkáně, kromě toho pomáhá i kojícím ženám a lidem, trpícím problémy se zažíváním.

Ovsík vyvýšený

Roste jako plevel u plotů nebo na okraji záhonů a s radostí ho vytrháváme. Pokud však plevelnou nať usušíme a připravíme z ní odvar, můžeme se těšit na vylepšení hormonální rovnováhy v těle. Napadlo by vás to, když ho házíte na kompost?

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)