1421460_88978409

Botanická zahrada Liberec nabízí skvělou inspiraci

Pokud milujete rostliny, nebo jen hledáte ideální výlet jak pro vás, tak i vaše děti, doporučujeme návštěvu Botanické zahrady v Liberci. Botanická zahrada Liberec má na svých stránkách jak ceník, tak otvírací hodiny. A co všechno v ní najdete, to je obsahem našeho článku.

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada v Liberci nabízí milovníkům rostlin jedny z nejpestřejších a velmi zajímavých sbírek exotických rostlin. Mimo jiné zde najdete také mnoho unikátů, jako je například nejstarší kamélie v Evropě či nejdéle pěstovaná bonsaj v Evropě. Nádhernou a okouzlující částí zahrady jsou expozice sbírek orchidejí a kapradin. Za prohlédnutí stojí také broméliovité a masožravé rostliny. Při své návštěvě určitě nahlédněte do pavilonu akvárií. Právě Botanická Liberec byla prvním místem, kde před lety začínala v naší republice mořská akvaristika.

Skleníkový areál

Botanická zahrada, především její parkové partie, zahrnují nejrozsáhlejší alpinum, které najdete v České republice. Prohlédnout si můžete velmi pestré soubory exotických rostlin. Zajímavé je také uspořádání a tvar jednotlivých skleníků. Skleníkový areál má tvar rostlinných buněk a skládá se z devíti expozičních pavilonů, které jsou různě velké. Také botanická témata jednotlivých pavilonů jsou odlišná. Botanicka zahrada vás může nalákat na nově otevřený pavilon, ve kterém se pěstují tři druhy největších leknínových rostlin, a to viktorie královská, Cruzova a euryalé vzdorná. Tyto rostliny žádná jiná botanická zahrada v ČR nepěstuje.

Venkovní expozice

Díky tomu, že v Liberci a jeho okolí je podhorské a vlhké klima, venkovní expozici dominuje rozsáhlé alpinum s horskou květenou. Pokud se do botanické zahrady vypravíte na začátku června, budete moci obdivovat rozsáhlou sbírku rododendronů a azalek. Koncem června jsou nádherné sbírky klematis. Oblíbenou částí zahrady je část s mokřadní flórou. Již při vstupu do zahrady můžete obdivovat venkovní expozici jehličnatých i kvetoucích keřů, koncem června pak rozkvetlé ušlechtilé růže uspořádané v rosariu. Nádherné jsou také sbírky divokých růží z různých koutů světa a velmi málo známé sadbové růže. Obdivovat můžete i střídající se kvetoucí záhony trvalek.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

1 komentář

  1. Dana Matoušková Odpovědět

    Dobrý den , marně se pokouším( samozřejmě legálně )sehnat Wolemii vznešenou. Můžete mi prosím poradit? Děkuji. Dana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *