Boj proti slimákům? Pomůže obyčejný kousek grapefruitu či měděný drát

Slimák

Když jsem si chtěl postupně utrhnout jahodu, zůstala mi v ruce i se slimákem. Velmi nepříjemné setkání, které už jsem rozhodně nechtěl opakovat. I proto jsem se podíval na nápady, které mohou pomoct se slimáků zbavit. Jasně, jakousi klasiku představují granule na slimáky, nicméně letos jsem jich sypal na záhony už poměrně hodně a že by slimáci na zahradě ubývali, se mi moc nezdá. Proto jsem přešel k činům.

Klasika v podobě ručního sběru slimáků

Jasně, to mě napadlo nejdříve. Počkal jsme do setmění a pak se vydal l záhonům, abych viděl neuvěřitelné množství těchto záškodníků. Bylo jich tam skutečně hodně a trvalo mi desítky minut, než se mi podařilo viditelné kusy nasbírat do nádoby. Přesto jsem si alespoň trochu pomohl. Chtělo to ovšem něco jiného, důmyslnějšího.

Obyčejný grep nebo měděný drát jako cesta

Grep nestojí skoro nic a vyzkoušení tohoto ovoce určitě stojí za to. Stačí grep pouze rozkrájet a dát kousky na místa, kde chcete, aby se slimáci koncentrovali. Když pak po několika hodinách přijdete, můžete je jednoduše posbírat od grepu do nádoby a zbavit se jich. Jestliže hodláte zamezit slimákům přístup k záhonům, pak je ohraničte měděným drátem. Měď opravdu nemusí a raději se budou plazit jinam.

GrapefruitGrapefruit: Foto Pixabay

Rostliny odpuzující slimáky

Jak na slimáky přírodně? Třeba pomocí rostlin. Slimák některé doslova nesnáší. Tradičně se jedná o šalvěj, která může být klidně součástí vaší bylinkové zahrádky. Několik lístků pak můžete klidně i utrhnout a rozházet je okolo záhonů. Výborný je proti slimákům také žebříček nebo lichořeřišnice. Ta navíc nádherně kvete a stane se ozdobou vaší zahrady.

Zdroje info: Autor, sociální síť Meta, peternyssen.com, smartgardener.com

Slimák: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.