Boj proti napadení housenkami pomocí postřiku z jedlé sody – důležitá je ta správná koncentrace

Boj proti napadení housenkami pomocí postřiku z jedlé sody – důležitá je ta správná koncentrace. Každá zahradní kultura je náchylná k napadení chorobami nebo škůdci. Velmi úporné dokážou být především housenky – jak se proti nim bránit?

První pomoc při výskytu housenek

Obvykle si těchto housenek všimneme až ve chvíli, kdy hodláme rostlinu sklidit a najdeme listy poseté dírami. A jak proti housenkám zakročit? Potřebné ingredience jsou snadno dostupné v každé domácnosti a celkové náklady nepřesáhnou několik korun.

Důležité je, že tento postřik je zcela přírodní, což znamená, že nezhorší stav rostlin. Začněte tím, že vezmete půl lžičky jedlé sody a přidáte jednu lžičku tekutého mýdla. Jakmile se tyto složky spojí, rozpusťte je v jednom litru teplé vody a nechte směs vychladnout. Nakonec roztok nalijte do lahve s rozprašovačem a aplikujte jej na napadené rostliny.

Škůdce housenka bělásek

Foto: Pixabay

Jak často aplikovat postřik ze sody

Nejlepší je aplikovat postřik vydatně na noc každé tři dny. Důležité je zajistit důkladné pokrytí listů, stonků a květů. Klíčem k úspěchu je důslednost při aplikaci, protože tato metoda vyžaduje čas. Po týdnu si na rostlinách všimnete méně děr a během dalších sedmi dnů budou všechny žravé housenky zcela housenky vyhubeny. Obvykle je po provedení tohoto ošetření recidiva minimální. Pro jistotu však můžete celé ošetření vždy po 14 dnech opakovat.

A co tedy říci závěrem? Napadení housenkami může způsobit spoušť na zahradních kulturách, což vede k nevzhlednému poškození a snížení výnosů. Včasné odhalení je nezbytné, stejně jako použití účinných prostředků. A právě jedlá soda vám v tom může skvěle pomoci.

Zdroj: https://cs.kronplatz-stories.com/58-baking-soda-use-in-the-garden-spraying, https://pestujme.cz/postrik-z-jedle-sody-zahubi-msice-opakovana-aplikace-zabrani-jejich-navratu/, https://www.ireceptar.cz/zahrada/postrik-skudci-jedla-soda-20500519.html
Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)