Bio kompostér zrychlí kompostování

Kompostování patří mezi velmi oblíbené činnosti, které jsou z hlediska majitele jakékoli zahrady v podstatě nezbytné. Jestliže vlastníte rodinný domek, pak je pro vás zkrátka povinností pořídit si kvalitní kompostér. Volit je přitom možné jak kompostéry klasické dřevěné, tak i kompostéry plastové. Rozhodně není špatné podívat se po nabídce různých internetových i klasických obchodů a některý z kompostérů si vybrat. Než se ale pro kompostér vydáte, určitě si přečtěte několik základních informací, které se kompostování jako takového týkají. Určitě mezi ně bude patřit zejména využití bio kompostéru, tedy přípravku pro urychlení procesu kompostování.

Bakterie pomohou zbytkům v tlení

Rozhodnete-li se pro bio kompostér, pak určitě neučiníte krok zpět. Jedná se o kompostér, který se může pochlubit přívlastkem přírodní. Nekumulují se v něm žádné toxické látky, které by mohly z hlediska pozdějšího využití zeminy napáchat nějaké škody na zdraví. Bakterie jsou schopny se v bio kompostéru množit tak rychle, že během několika minut často dochází ke zdvojnásobení jejich počtu. Kvalitní dřevěný kompostér umožní vznik organických látek během tlení. Ty pak bakteriím náramně svědčí.

Jak správně využívat bio kompostér?

Využití bio kompostéru není nijak složité a stačí si jen prohlédnout obal tohoto přípravku. Díky němu budete ihned vědět, jak vlastně na kompostování z hlediska jeho urychlení. Co se tedy týká samotné přípravy bio kompostéru, tak většinou stačí rozpustit zhruba jednu až dvě polévkové lžíce ve třech litrech vody. Pak je nezbytné nechat roztok odstát, aby se promísily všechny látky, a už nic nebrání jeho nalití do kompostéru. Ideální je přitom především plastový kompostér, který nepropustí zbytek roztoku, jenž se nevsákne.

Jaké má bio kompostér výhody?

Hlavní výhodou bio kompostéru je každopádně nastartování procesu kompostování odpadu ze zahrady jako takového. Když už organické látky začnou vznikat, tak není problém bio kompostér použít taky, jelikož celkový proces již započatého kompostování bude tím pádem maximálně urychlen. Opatříte si tak i preventivní přípravek proti plísním a také proti případné hnilobě, která může bohužel přijít také.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.