Betonové imitace dřeva: Elegantní oživení vaší zahrady

Betonová imitace dřeva

Uvažujete o tom, že byste exteriér u vašeho domu nějakým způsobem oživili? Alternativ je samozřejmě hodně. Vsadit lze na spousty zajímavých materiálů, kterým vévodí beton. Možná máte představy o tomto tradičním materiálu poněkud zkreslené, jelikož se vám vybaví jeho klasická stavební podoba. Beton přitom může vypadat naprosto skvěle. Nevěříte? Pak nepřestávejte číst. Představíme si různé betonové imitace dřeva, jež vás rozhodně nudit nebudou.

Květináče a palisády

Výbornou volbou jsou bezesporu krásné květináče imitující kmen stromu. Na rozdíl od stromů ovšem beton vydrží mnohem déle, a to v hezkém původním stavu. Pokud potřebujete vkusným způsobem členit svah, vyplatí se betonové palisády. Na první pohled je nemáte šanci rozeznat od dřeva.

Dlažba, nášlapy a schodnice

Klasická betonová dlažba i v mnohých barevných variacích vypadá fádně. U imitace dřeva se s ničím takovým nesetkáte. Zejména dřevěné nášlapy v trávě, případně řešené jakou uskupení v kůře nebo jiných přírodních prostředích, vypadají perfektně. Výborné jsou i betonové schody imitující dřevo. Vkusně jimi vyřešíte převýšení v jakékoli části vaší zahrady.

Bazénové lemy a ostatní prvky

Okolí bazénu je třeba také řešit co možná nejoriginálněji. Vždyť standardní betonové dlaždice vypadají obyčejně a dřevo se k bazénu také nehodí. Dřevoplastové prvky jsou sice nejmodernější, nicméně s přírodou toho moc společného nemají. Bazénové lemy z betonu imitující dřevo jsou vzhledově jedinečné. Výborně vypadají i jako břeh jezírka, případně jiných vodních prvků.

Betonová imitace dřeva

Elegantní oplocení zahrady a domu

Chcete mít vskutku jedinečný plot? Moderní betonový plotový systém imitující dřevo to zařídí. Výbornou volbou jsou zejména tmavší stavebnicové systémy.

A kde se po zmiňovaném sortimentu podívat? U společnosti RYHOS s.r.o. Určitě se podívejte do pestré nabídky na www.ryhos.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.