Benzinová sekačka RIWALL RPM 5135

Sezona je v plném proudu a nemáte-li doma kvalitní benzínovou sekačku, neměli byste otálet s jejím nákupem. Nevíte-li, který model zvolit, může se vám hodit následující recenze, v níž se dozvíte zajímavé informace o benzinové sekačce RIWALL RPM 5135. Ta je poměrně zajímavou volbou jak z hlediska celkové ceny, tak i z pohledu vysoké kvality zpracování. Pojďme tedy na jednotlivé klíčové vlastnosti této sekačky.

Základní charakteristika modelu RIWALL RPM 5135

V první řadě je třeba předeslat, že se jedná o rotační sekačku, jejíž obsah motoru činí 139 cm3. Záběr je stanoven na 51 cm. Objem sběrného koše 65 litrů se řadí mezi průměr. Minimální výše sekání činí 25 milimetrů. V maximu činí 75 mm. Vynikající jsou i kuličková ložiska kol. Díky nim vydrží celkový skelet sekačky dlouhou dobu. Jízda se sekačkou je navíc maximálně pohodlná a nijak nenásilná. Ovládat ji mohou i slabší lidé.

Silný motor a ekonomický provoz

Základem celé sekačky je silný a přitom maximálně tichý motor o objemu 139 cm3. Vybaven je navíc systémem OHV s maximálně pohodovým startováním. Samozřejmostí je i nízká spotřeba i přes skutečně vysoký točivý moment v momentu, kdy budete pracovat ve vysoké trávě. Šasi je vyosené směrem do strany a jemně nakloněné dopředu. Zadní kola mají velké rozměry a pomohou tak v jednoduchém ovládání sekačky. K dispozici je mód mulčování. Nastavit si ale také můžete zadní či boční výhoz.

Další přednosti sekačky

–          funkce pro precizní sběr trávy a sekání i těsně u obrubníků

–          ergonomicky řešená výškově nastavitelná řidítka

–          jednoduše skládatelná řidítka pro transport

–          centrální alternativa nastavení výšky sečení do celkem 7 pozic

–           první dvě pozice určené pro tzv. anglický trávník

–          moderní převodovka s maximální životností

–          skvělá funkce 4 v 1: sběr, mulčování, zadní a boční výho

–          primer-nastřikovač paliva zajišťující snadný start

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.