Bazénový vysavač

Bazénová sezona se chýlí ke konci. Máte ještě čistou vodu?

Léto skončilo a o slovo se pomalu přihlásil podzim. Je to znát samozřejmě i na zahradě, kdy postupně přichází období největší sklizně a hojnosti ovoce i zeleniny. Zapomínat bychom ale ve všem shonu neměli ani na relaxační část zahrady. Možná jste se už nějaký ten den nekoupali, nicméně slunné dny jsou opět v dohlednu, a tak není od věci pravidelně kontrolovat kvalitu vody. Pokud se podíváte a zjistíte, že se už dávno ztratila průzračnost, je zapotřebí začít jednat! Co všechno dělat? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Zahradní bazén

Měření pH jako základní úkon

Jestliže se vám průzračnost vody jakkoli i sebe méně nezdá, neměli byste na nic čekat a změřit pH prostředí. Optimální hodnota by se měla pohybovat mezi 6,8 až 7,6. Pokud se v tomto rozmezí vaše voda nenachází, začněte s korekcemi. Většinou je pH vyšší, a tak se přidává množství přípravku pH-. Když se po opětovném změření hodnoty ustálí, máte vyhráno, protože chemie opět začne fungovat.

Zahradní bazén

Použití vločkovače se vyplatí

Naprosto drobné nečistoty se z bazénu dostávají velmi složitě. Efektivně se s nimi dá bojovat prostřednictvím speciální chemie v podobě vločkovače. Ten se ve stanovené dávce aplikuje. Malinké útvary se postupně začnou shlukovat do větších, jež se poté bazénový vysavačem jednoduše odstraní. Jestliže vám zároveň funguje správně i bazénová filtrace, celkové odstranění nečistot nebude vůbec náročné. Ty, které uniknou, stejně filtrace nasaje. Když se vám nebude chtít na vločkovač myslet, zakupte si tablety 5+1, které už tuto esenci obsahují.

Zahradní bazén

Nezapomínejte pravidelně vysávat!

Bazénový vysavač by neměl zahálet. Optimální interval vysávání standardním manuálním modelem je prakticky před každým koupáním. Jak se nečistoty rozvíří, dostávají se pryč už jen velmi složitě. Nehodláte-li neustále vysávat, zakupte si automatický vysavač. Ten pouze zapnete a on bude vykonávat veškerou práci za vás. Vybrat si některý z modelů můžete na https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/bazenove-vysavace/.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *