Slušivý plot, který vydrží

Když vybíráte plot, kterým ohradíte váš domov, je důležité mít jasno v tom, co od plotu očekáváte. Někdo považuje za nejdůležitější vzhled, pro někoho je podstatná funkčnost, jiný si potrpí na bezúdržbovost. Není jednoduché vyhovět všem, proto na trhu najdete velké množství druhů oplocení. Jste-li nároční a chcete mít odolný plot, který vám zajistí dokonalý pocit soukromí a také ochranu vašeho majetku, potom si určitě vyberte betonové ploty. Jsou vyrobeny z prvotřídního betonu, který poskytuje plotu potřebnou odolnost vůči klimatickým i mechanickým vlivům.

Betonové ploty jsou tak velmi stálé a mají dlouhou životnost. Můžete se těšit na to, že si plot necháte jednou instalovat a vydrží vám tak několik desítek let, aniž byste se o něj museli starat. Betonové ploty se vyznačují velkou variabilitou, která poskytuje široké možnosti, jak betonový plot může vypadat. První věc, kterou si zvolíte, je určitě výška plotu. Někomu, kdo dbá především na design, se hodí nižší plot- Naopak ten, kdo chce betonový plot kvůli soukromí, zvolí vyšší variantu. Na výběr je také tvar zakončení, k dispozici jsou vám rovné plotové dílce, s obloukem, s ozdobnou mřížkou a také s dřevěnými latěmi, které slouží k oživení plotu.

Potom je tu dekor, existuje celá řada atraktivních vzhledů, ze kterých můžete vybírat. Pro ukázku uveďme ty nejoblíbenější. Jsou to štípaný kámen, který vypadá přírodně a hodí se ke každému domu, a také vzor cihliček. Nesmíme zapomenout vybrat také barvu plotu. Obvykle se snažíme sladit barvu plotu s fasádou domu, záleží ale na vás, Betonovéploty.net nabízí celou řadu barevných provedení betonového oplocení, nejpopulárnější je šedá, písková a terakotová. Stále oblíbenější variantou betonového plotu jsou oboustranné betonové ploty, které nabízí atraktivní dekor z obou stran plotu. Tak neváhejte a přijďte si na Betonovéploty.net vybrat i vy.
Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.