Slupka od banánu

Banánové slupky do koše nepatří! Takto ještě skvěle poslouží

Banány patří mezi nejoblíbenější exotické ovoce. Koupíte si v obchodě trs a následně je spotřebujete. Jíst je lze jak samotné, tak i v kombinaci s mnohými jinými potravinami. Když banán dojíte, slupku prakticky vždycky vyhodíte do koše. Je to škoda, protože právě ona má multifunkční využití. Jaké?  To vám prozradíme v následujících řádcích. Možná vás to motivuje a minulá slupka, již jste vyhodili, bude poslední…

Efektivní hnojení

Banán jako hnojivo? Proč ne? Stačí slupku nechat vyluhovat v menší sklenici vody po dobu několika dní. Po tomto čase se slupka vyhodí, voda smíchá ještě s další čistou, cca 5 litry, a poté můžete začít zalévat. Výborné jsou i zbytky usušených banánů rozdrcené na prach. Přidat se dají k pokojovkám. Dodají jim draslík.

Vyleštěte šperky

Zčernalé šperky se stanou minulostí. Buď můžete využít pouze slupku s tím, že jí šperk potřete, nebo si vyrobíte leštěnku. Slupky rozmixujete a následně šperky potřete a rozetřete směs, černota by měla rázem zmizet.

Bič na bradavice a kožní problémy

Bradavice jsou velmi nepříjemné a zbavit se jich bývá hodně bolestivé. Zkuste vzít kousek banánové slupky, připevněte ji na místo, kde je bradavice, a poté proceduru opakuje po dobu 10 dní. Postupně budete odstříhávat kůži okolo bradavice a nakonec se dostanete až ke kořínkům bradavice, již následně odstraníte. Banánové slupky také pomáhají s léčbou akné. Vynikající jsou jako přírodní blahodárný peeling.

Konec vysoušení masa

Vyzkoušejte přidat banánovou slupku k masu před jeho pečením. Uvidíte, že nakonec nebude tak rychle ztrácet šťávu. I chuťově se změní k lepšímu.

Přestaňte složitě drhnout boty

Pomozte si právě banánovou slupkou. Prostě a jednoduše slupku rozetřete po botě a následně nechte chvíli působit. Poté už jen setřete vlhkost hadříkem a boty jednoduchý způsobem vyleštíte.

Tříska půjde ven rychleji

Třísky jsou velmi nepříjemné a často nejdou ven. Když na třísku přilepíte kousek banánové slupky a necháte působit, uvidíte, že to půjde nakonec snáze.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *