Avokádové recepty: Nabízíme jednoduchý avokádový dip

Avokádový dip

Avokádo patří mezi velmi oblíbené tropické plodiny. Plod hruškovce přelahodného se vyznačuje přítomností velkého množství lidskému organismu prospěšných látek. I z toho důvodu se vyplatí najít si nějaký zajímavý recept z avokáda. Že je jich spousty, se můžete přesvědčit na internetu anebo i v mnohých kuchařkách. My jsme vsadili na velmi jednoduchý dip z avokáda, který si lze připravit během několika málo minut. Může fungovat i jako plnohodnotná pomazánka z avokáda, nicméně spíše se hodí jako doplněk k vínu, případně pivu či jiným nápojům při posezení.

Co budeme potřebovat?

  • 1 zralé avokádo,
  • 1 kelímek kysané smetany,
  • sůl,
  • česnek.

Jak na to?

Postup je velmi jednoduchý. Nejprve oloupeme avokádo a dáme jej do misky společně s kysanou smetanou a česnekem. Jeho množství volte dle chuti. Pokud máte raději slabší česnekové aroma, postačí dva rozmačkané stroužky. Celou směs rozmixujte naprosto do hladka. Poté ještě můžete dle potřeby dosolit. Podává se s křehkými kukuřičnými nachos.

Nač si dát ještě pozor?

Nesmírně důležitý je především správný výběr avokáda. Sáhnete-li po nezralém, se zlou se potážete! Jak poznáte, že je konkrétní kousek zralý? Velmi jednoduše. Trochu jej zkusíte pomačkat. Ano, v supermarketu se nejedná o zrovna optimální způsoby zkoušení, nicméně jinak to asi nepůjde. Tvrdé avokádo by se při mixování hrudkovatělo a celková konzistence dipu by byla katastrofální. Optimální je také volit nízkotučnou kysanou smetanu. Dip bude mnohem lehčí a vy si nebudete muset vyčítat každé sousto.  Vzhledově ve finále bude vypadat perfektně a zdobí váš stůl. Ostatně podívejte se na naše video a přesvědčte se sami.

 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.