Americký curl

Americký curl – hravý mazlík s nevšedním vzhledem

Když se řekne domácí kočka, každému se hned vybaví modrá britka nebo perská kočka. Existují ale mnohem méně známá a přesto velmi zajímavá plemena. Jedním z nich je i americký curl, který dostal jméno podle zajímavého tvaru uší, díky kterým vypadá, jakoby byl neustále ve střehu.

A ona je to vlastně pravda. Americký curl patří k plemenům koček, které si i v dospělosti zachovávají část své kotěcí povahy. Tato kočka neustále hledá nějakou zábavu a dokáže provádět i pěkné neplechy. Rozhodně nejde o žádného gaučového pohodáře. Miluje společnost a bez problémů se snese s dětmi, psy i jinými kočkami. Samotná ale bude velmi strádat, na to myslete již při jejím pořízení.

Americký curl

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jaké uši, taková kočka

Už pár týdnů po narození je osud amerického curla jasně určen. Kočky, u kterých jsou uši nádherně vztyčené ale zároveň se nedotýkají, se mohou těšit na kariéru na výstavních molech. Kočky s částečným zakřivením jsou vhodné pro chov a kočky s malou deformací uší nebo jejich nevhodným zakřivením si budou užívat život hravých domácích mazlíčků. Za skutečně krásného curla si proto trochu připlatíte, ovšem povaha na výsledném tvaru uší vůbec nezáleží.

Kočka rychle přilne ke svému majiteli a jen těžko snáší změnu. Odměnou vám bude její přátelská, hravá a oddaná povaha. Péče není nikterak náročná. Srst bez podsady je třeba občas pročesat. Výjimkou jsou uši, jež jsou kvůli křehké chrupavce náchylné k poranění. Zvláště opatrní buďte především při kontaktu koček s malými dětmi, které za ouška rády tahají.

Nemusíte se bát ani zdravotních komplikací. Zatímco některé jiné druhy koček jsou kvůli svému nevšednímu vzhledu náchylné k ostreoartitidě, americký curl podobné problémy nemá. Bude vám dělat společnost po mnoho let.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *