Aloe vera: návod, jak si vyrobit vlastní kosmetiku

Aloe vera

Aloe je rostlina, kterou by každá žena měla mít doma. Upotřebíte ji jako dekorativní rostlinu, která zútulní váš interiér, ale také jako rostlinu, která vylepší vzduch. Pokud se rozhodnete vytvořit si svou vlastní přírodní kosmetiku, této rostlině se zřejmě nevyhnete. Má totiž blahodárné účinky, zejména na stavy pokožky. Dokáže působit jako prevence i léčba nejrůznějších kožních onemocnění, včetně vyrážek a zarudlých míst. Vnitřně se užívá také na pomoc s trávením. Pokud tuto rostlinu máte, můžete si připravit hned několik speciálních produktů. Ty se budou moci pochlubit účinností, přírodním původem a nízkou cenou.

Proč aloe vera?

Aloe je rostlina, která obsahuje velkou spoustu látek ceněných pro lidské zdraví. Vzhledem k vysokým zdrojům enzymů a saponinů, organických kyselin a antioxidantů, potlačuje rostlina nadměrné stárnutí buněk. Taktéž je schopna zbavit náš organismus toxinů a má protizánětlivé, analgetické a uklidňující vlastnosti. Bohatá je také na vitamíny B12, A a C – jejich kombinace je prospěšná ke zlepšení vzhledu pokožky.

Aloe vera

Aloe: Foto Pixabay

Gel pro základ kosmetiky

Příprava tohoto gelu je triviální. V podstatě stačí uříznout z rostliny jeden list, podélně ho rozpůlit a lžičkou vyškrábnout gel. Tento gel je dostupný také v lékárnách a obchodech se zdravými potravinami, takže abyste si připravovali vlastní kosmetiku z aloe vera, nemusíte tuto rostlinu ani vlastnit. Je ale rozhodně levnější tuto rostlinu pěstovat. Takto získanou dužinu již nyní můžete začít používat – lokálně na záněty nebo jizvy. Je skvělá pro podporu hojení a má uklidňující účinky. Gel ale můžete využít pro další zpracování – viz návrhy níže.

Výživná maska na obličej

Chcete-li zlepšit stav své pleti, nemusíte utrácet velké peníze za drahé krémy. Stačí smíchat ty správné ingredience. V tomto případě je to hrst otrub, dvě lžíce gelu z aloe vera a jedna lžíce medu. Tyto ingredience pořádně promíchejte a naneste na obličej – vyhněte se očnímu okolí. Tuto masku můžete použít taktéž na oblast krku a dekoltu. Nechte ji působit 20 minut a poté opláchněte teplou vodou. Pro lepší účinky můžete následně nanést hydratační krém.

Čisticí tonikum

Z aloe vera lze také vyrobit čisticí tonikum a odličovač. Stačí smíchat několik lžící gelu z aloe vera s jednou čajovou lžičkou glycerinu. Tuto směs uchovávejte ve vzduchotěsné láhvi a nanášejte tak, jak jste zvyklí u komerčních produktů – vatovým tamponem. Před použitím lahvičku vždy protřepejte. Díky této péči zbavíte svou pokožku nečistot a hydratujete ji. Taktéž zpomalíte proces stárnutí kožních buněk, což je vítaným bonusem tohoto tonika.

Zdroj:https://www.modernvintageville.com/aloe-vera-recipes/

Aloe vera: Náhledové foto Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!