Akvarijní rostliny pro začátečníky

Akvarijní rostliny

Akvaristika je pro mnohé z nás velkou neznámou, přičemž rybičky by chtěly mít především malé děti. Pokud uvažujete o tom, že byste jim je pořídili, měli byste myslet i na rostliny, jež ve vašem akváriu budou. Právě ony totiž dokážou dokonale doladit celu atmosféru. Ano, existují umělé rostliny do akvária, nicméně jejich vzhled není příliš hezký a nevypadají přirozeně. Pokud nevíte, které rostliny pořídit, jste na správném místě. Poradíme, jaké akvarijní rostliny pro začátečníky se vyplatí.

Jávský mech

Jednou ze základních rostlin určených pro začátečníky je Taxiphyllum barbieri neboli jávský mech. Jestliže se vám líbí menší rostlinky a právě mechy, jste při jeho výběru určitě na správném místě. Jávský mech nepotřebuje žádnou velkou péči, a dokonce ani nadmíru světla. Dokáže se přemnožit fakticky všude. Především paví očka jávský mech milují. Jávský mech navíc není nutné ani vysazovat, bohatě postačí, když jej pouze vložíte mezi kameny. Získáte náramnou dekoraci.

Hnědovka křídlatá

Výbornou rostlinou je také hnědovka křídlatá. Stejně jako předchozí jávský mech nevyžaduje velké množství světla. Bohatě postačí pouze žárovka o 15 W. Rostlina se dokáže přichytit na dekorace a také na různá další místa. Bohatě postačí, když ji položíte na kameny. Krásné zelené lístky budou odměnou za vaši snahu. Rostlina se nemnoží nijak výrazně rychle, takže vám nehrozí, že kompletně zamoří celé akvárium.

Růžkatec ponořený

Ceratophyllum demersum je stonkovou rostlinou schopnou růst velmi rychle i při minimálním množství světla. Bez problémů ji lze přenést do akvária z různých malých jezírek anebo z rybníka. Jediným problémem je u ní absence tvoření kořenového systému. Jen tak na kameny se rozhodně nevyplatí ji dávat. Často se ale může nechávat pouze volně plavat, což ale každému nevyhovuje.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.