Afrodiziaka z vaší zahrádky – znáte je?

Touha podpořit sexuální vzrušení a výkon je stará jako lidstvo samo. Na trhu je v současné době k dostání celá řada více či méně účinných afrodiziak. Bohužel na každého člověka působí afrodiziaka jinak, takže neexistuje jeden stoprocentně účinný prostředek. Někdy je zapotřebí dlouhá řada experimentů, než objevíte to pravé.

A proč nezačít s tím, co nám roste přímo pod nosem? Vždyť u mnohé zeleniny nebo bylinek byste podobné účinky určitě ani nehádali…

Prokrvení pohlavních orgánů má svou cenu

Napadlo by vás, že takový česnek nebo chřest dokáží velmi účinně prokrvit (nejenom) vaše intimní partie a učinit je tak mnohem citlivějšími a vnímavějšími ke smyslným dotekům? Nevadí-li vám tedy trochu specifické aroma, mohla by být chřestová nebo česneková polévka dobrým začátkem romantické večeře…

A milovníky ostrých delikates potěší, že podobné účinky mají i chilli papričky. Dodají vám energii a v některých kulturách jsou dokonce označovány za absolutní a nejlepší prostředek pro zvýšení libida a zlepšení sexuální potence.

Chilli papričky

Měli byste vědět: afrodiziaka nenastartují sexuální touhu od nuly. Spíše ji podpoří tam, kde už nějaká vzniká. Uvolňují tělo, dodávají mu energii a činí ho citlivějším vůči nejrůznějším dotekům a stimulaci.

Petržel, aby dlouho vydržel…

Také si to z mnohých dětských říkanek pamatujete? Pak byste měli vědět, že tohle nevinně vyhlížející úsloví má erotické růžky. Kromě petržele má prý podobné účinky také celer, libeček a koriandr. Jedna lžička v pomazánce samozřejmě nestačí, ovšem dlouhodobější zařazení do jídelníčku umí divy.

Petržel

Naopak tolik protežované jahody podle průzkumů žádný stimulační či afrodiziakální účinek nemají. A pokud zabrousíme i mimo zahrádku, dopadly úplně stejně mnohými oblíbené ústřice nebo čokoláda. Naopak maca, zázvor nebo ženšen se na předních příčkách přírodních afrodiziak udržely s přehledem.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)