Aby už domů nevletěla žádná moucha: Kde nestačí ocet, nastoupí trik se svíčkovou pastí

Mouchy

Aby už domů nevletěla žádná moucha: Kde nestačí ocet, nastoupí trik se svíčkovou pastí. Do každé domácnosti se čas od času dostane nějaká moucha nebo jiný hmyz. Díky tomuto triku se však rychle zbavíte například much, které dokáží být velmi otravné.

Je zcela normální, že se vám doma občas objeví nějaký hmyz. Nejčastěji se bude jednat pravděpodobně o mouchy, komáry nebo octomilky. Občas to však mohou být i moli, kterých se lidé snaží zbavit velice rychle, protože dokáží napáchat hodně škod. Mezi obtěžující hmyz však lze zařadit i mouchy. Pokud byste se jich rádi zbavili, můžete si vyzkoušet kromě plácaček a lepivých pastí i tento trik, který vás zbaví nepříjemného bzučení.

Moucha a jak na ni

Jelikož je nyní letní období, můžete se s tímto problémem potýkat právě teď. Během léta je much podstatně více a nachází se hlavně tam, kde cítí, že se něco rozkládá. Pokud tedy doma budete mít hodně ovoce, oběd, který jste ještě neuklidili, nebo cokoliv jiného, na čem by si mohly mouchy pochutnat, objeví se i u vás doma. Protože během léta není dobré mít neustále zavřená okna, možná se vám bude hodit tento trik se svíčkou, díky kterému se jich zbavíte.

Moucha na květině

Foto: Pixabay

Připravte si na mouchy svíčku

Abyste se much zbavili, budete k tomu potřebovat 1 talíř, 1 svíčku a trochu vody. Jakmile si vše nachystáte, vezměte si talíř a nalijte do něj vodu. Následně zapalte svíčku a umístěte ji do středu talíře. Až mouchy uvidí světlo, poletí přímo k němu, ale přistanou v talíři, kde si nevšimnou, že je voda. Ve vodě se následně utopí a už nebudou poletovat po domácnosti. Pokud by vám ale tento trik nepomohl, vyzkoušejte si ještě jiný.

Další trik, jak vyzrát na mouchy

Jestliže vám nebude fungovat výše zmíněný trik, měli byste zkusit ještě tento. Budete k němu potřebovat 1 plechovku, potravinářskou fólii, 2 polévkové lžíce octu a několik kapek prostředku na mytí nádobí. Do plechovky nebo do sklenice si nalijte ocet a přidejte k němu pár kapek prostředku na mytí nádobí.

Následně vše promíchejte a plechovku, resp. sklenici přikryjte potravinářskou fólií. Do fólie musíte udělat několik dírek, aby moucha mohla vlétnout dovnitř. Jakmile se to stane, už se nedostane ven – díky této pasti jich nachytáte opravdu hodně. Výhodou této pastičky na mouchy je také to, že není nijak drahá a vyrobit si ji můžete v pohodlí domova.

 

Zdroj: https://www.potapnicek.cz/blog/jak-na-premnozene-mouchy-v-byte/, https://www.bovram.cz/mouchy-jak-se-jich-zbavit-navody-tipy-triky-a-recenze/, chrome-extension://gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki/common/messagebox.html?data=eyJ0eXBlIjoibWFsd2FyZSIsInNhZmV0eVVybCI6Imh0dHBzOi8vd3d3LmF2YXN0LmNvbT91dG1fc291cmNlPU9ubGluZVNlY3VyaXR5JnV0bV9tZWRpdW09cmVkaXJlY3QmdXRtX2NhbXBhaWduPWF2YXN0IiwiYnJhbmROYW1lIjoiQXZhc3QiLCJvcmlnaW5hbFVybCI6Imh0dHBzOi8vaGlkZGVuc2hlbGwucnUvY3MvcHJpbWV0YS1tdWhhLXppbW9pLXYtZG9tZS1vYnN1emhkZW5peWEtcHJpY2hpbnktcG95YXZsZW5peWEtYm9sc2hpaC1tdWgtdi8ifQ==

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)