Aby po posezení na terase nezůstával nepořádek: Lis na PET lahve a plechovky

Lis na plechovky

Zahradní akce a pohodové posezení na terase představují velmi příjemné chvíle, na které se mnozí z nás těší. Prakticky vždy po nich ale zůstává neskutečný nepořádek, s nímž je zapotřebí zatočit. Nejčastěji zbývá velké množství PET lahví a také plechovek. Než je uklidíte, budete je muset sešlápnout, aby v kontejneru nezabíraly velké množství prostoru. Tato činnost sice není nijak náročná, nicméně nohou nebo rukou plast nesešlápnete dokonale a může dojít k i nepříjemnému výstřiku zbytků tekutiny a potřísnění vašeho oděvu. I proto se vyplatí vsadit na speciální lis na PET lahve anebo na plechovky.

Lis na PET lahve

Lis na PET lahve

Kvalitní lis na PET lahve dokáže bez problémů slisovat konkrétní láhev takovým způsobem, že komprese dosáhne až 80 %. Bude tak slisovaná v podstatě kompletně, a to skoro o celý svůj objem. Díky jednoduchému mechanismu se nijak nenadřete. Pouhým stlačením páky dosáhnete efektivního stlačení PET lahve. Vsadíte-li navíc na značkový model, budete mít postaráno i o efektivní doplněk do vaší komory.

Lis na plechovky

Moderní lis na plechovky funguje na stejném principu, jako je tomu u modelu určeného na PET lahve. Stlačení konkrétní plechovky je také mechanické, takže nebudete potřebovat elektrickou energii ani cokoli jiného. Díky kvalitní robustní konstrukci mohou být tyto lisy uchyceny na stěně a lisování tak bude pohodlnější. Slisované hliníkové plechovky pak můžete dát do sběru. Výkupní cena hliníku se pohybuje okolo 10 korun za kg.

Lis na plechovky

Vybírejte kvalitu

Koupit si kvalitní lis na plastové lahve není jednoduché. Proto byste určitě neměli nic podcenit. Na trhu existuje několik modelů. Chcete-li mít jistotu, vsaďte na lisy Ecopress, které jsou vyrobeny z ekologických materiálů, vyznačují se neotřelým designem a práce s nimi je zkrátka a jednoduše radost. Cena lisu činí pouze 700 korun a vydrží vám navěky.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.