7 důvodů, proč bych měl mít doma AKU vrtačku / šroubovák

Aku vrtačka

Vrtačka i šroubovák jsou základním vybavením, které by doma měl mít každý muž. Ať už jste domácí kutil, nebo si na takovou práci příliš nepotrpíte, nikdy nevíte, kdy se vám takové nářadí bude hodit. Než se ale pustíte do výběru té správné elektrické vrtačky či šroubováku, přečtěte si ty hlavní důvody, proč byste doma rozhodně měli mít AKU vrtací šroubovák.

1. Dva v jednom

Jaký je rozdíl mezi AKU vrtačkou a AKU šroubovákem? V podstatě žádný. Ne nadarmo se tomuto nářadí říká také vrtací šroubovák. Zvládnete s ním totiž obojí, jak vrtat, tak i šroubovat. Nemusíte proto shánět každý nástroj zvlášť, zakoupením AKU vrtačky ušetříte jak svůj čas a energii, tak také místo v domácnosti a máte vystaráno.

2. Žádné zakopávání o kabel

Zatímco s elektrickou vrtačkou musíte mít vždy poblíž k dispozici připojení k elektřině, s AKU vrtačkou vám nikde žádný kabel nebude překážet. Napájí ji totiž vlastní akumulátorový článek, který také určuje její výkon. Výhodou takového vlastního napájení je především vaše mobilita. Můžete tak pracovat kdekoli a kdykoli, a to jak venku na zahradě, tak třeba doma nebo v dílně.

3. Práce po tmě

Občas se může stát, že budete muset vrtat v nepříznivých podmínkách, například po tmě nebo na špatně dostupných místech. Snažit se na takové místo dostat trochu světla a zároveň pohodlně vrtat může být obtížné. Tento problém vám AKU vrtačka usnadní, protože některé typy jsou vybaveny LED diodou.

4. Hmotnost

Některé AKU vrtačky jsou opravdu lehké. Pokud si například pořídíte typ Li-ion, nemusíte mít strach, že by vás z práce s ní rozbolely ruce. Jestliže je pro vás tento parametr důležitý a pohlídáte si jej, seženete vrtačky, které vám budou svou váhou přesně vyhovovat.

5: Cena

Cena se odvíjí od toho, co od své vrtačky očekáváte. Pokud nehledáte žádné profesionální nářadí, ale pouze něco na občasnou práci v domácnosti a spokojíte se s nižším výkonem, pak AKU vrtačku seženete opravdu levně. A začít můžete už na několika stovkách korun.

6. Všechny druhu povrchů

Tento typ vrtacích šroubováků se hodí na klasické povrchy jako plast, dřevo nebo kov. Možná ale budete potřebovat vrtat v cihlové zdi, a na to obyčejná vrtačka nestačí. V tom případě si pořiďte AKU vrtačku s příklepem, který naruší strukturu stěny a hravě si tak poradí i s tímto povrchem.

7. Výměna akumulátoru

Velikou výhodou akumulátoru je, že se dá snadno vyměnit. Proto když mu dojde životnost, nemusíte investovat do nové vrtačky, stačí, když vyměníte pouze akumulátor. Je výhodné koupit akumulátory rovnou dva, to vám umožní nepřetržitou práci i přesto, že se jeden z nich vybije. Než jej znovu nabijete, nemusíte ustávat v práci a zdlouhavě čekat, stačí jej pouze vyměnit za druhý a můžete pokračovat.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.