5 tipů, jak si vybavit zahradní posezení

Zahradní nábytek

Máte na zahradě kousek prostoru, kam si můžete v klidu s příteli sednout, vypít si kávu nebo něco ugrilovat? Máme pro vás 5 tipů jak si zahradní posezení zkrášlit a zútulnit. Nemusí to být ani vůbec drahé, stačí načerpat trochu inspirace a vrhnout se na to.

Stylový nábytek

Ať už má vaše zahradní posezení podobu pergoly, zahradního altánu nebo jen malého plácku pod stromem, stylový nábytek dokáže vždy prostor zpestřit. Hodit se k vašemu posezení třeba lavice z masivního dřeva, která zaujme každou návštěvu. Například lavice ke stolu z eshopu VidaXL.cz, která je nejen praktická, ale i za velice příznivou cenu. Na VidaXL.cz navíc můžete ušetřit se slevovým kuponem.

Nemusí to však být jen lavice, hodit se k vašemu posezení jistě bude i masivní stůl nebo jiný kus robustního nábytku.

Kouzlo vinylu

Gramofony a gramofonové desky zažívají velký comeback. Spousta náročných posluchačů si začala pořizovat gramofony kvůli vyšší kvalitě jejich zvuku a kouzelnému nádechu retro stylu. Ve vašem altánku by se jistě gramofon vyjímal, je však dobré si předem ujasnit co od svého zařízení chcete. Pokud chcete investovat do levnějšího gramofonu (pod 5000 Kč), půjde spíše o styl než o kvalitní zvuk, opravdu dobré gramofony lze pořídit již za cenu kolem 7000 Kč včetně potřebného vybavení (reproduktory, zesilovač…). Gramofon a gramofonové desky mohou být rovněž skvělý koníček, u kterého můžete bez problému strávit spoustu hodin.

Bylinková zahrada a retro styl

Na kouzlo gramofonů a vinylových desek navazuje náš další tip, jak si udělat hezkou retro zahradu ve stylu Provence. Vytvořte si zahrádku s bylinkami a okrasnými květinami (určitě zvolte levanduli), které vhodně umístíte do pěkných květináčů. Aby byl styl jednotný, můžete jako květináče zvolit staré plechové kýble či jiné nádoby, které již nepotřebujete. Vhodné květináče lze v tomto stylu i zakoupit v kterémkoliv hobbymarketu.

Hezké osvětlení

Pokud máte ve svém posezení zavedenou i elektriku, můžete si vytvořit hezký prostor i díky designovému osvětlení. Ať už se rozhodnete pro led pásky k dotvoření hezké atmosféry nebo pro hezké designové žárovky, dejte si při výběru záležet. Osvětlení dokáže zcela změnit atmosféru a dojem z nějakého místa a správě zvolené světlo ve vhodné intenzitě dokáže i obyčejný prostor proměnit k nepoznání.

Palety jsou stále v kurzu

Spousta lidí se buď proti paletovému posezení a nábytku vyhrazuje nebo jej miluje. Ať už patříte do jedné či do druhé skupiny, palety jsou stále v kurzu a pokud k nim máte přístup jedná se o levný způsob, jak si zařídit stylové posezení. Kdybyste si však chtěli palety koupit, rázem zjistíte, že to tak již výhodné není. Paletový nábytek jako takový se cenově přibližuje klasickému nábytku. Pokud tedy se pro palety rozhodnete, určitě volte raději cestu samovýroby.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.