3 opravdu dlouhověcí psi – světový rekordman zemřel ve 29 letech

Pes

3 opravdu dlouhověcí psi – světový rekordman zemřel ve 29 letech. Suverénně nejpopulárnějšími domácími mazlíčky jsou psi. Z jejich přátelství se můžete těšit spoustu let, ale v porovnání s lidským životem je to málo. Psi se totiž obvykle dožívají v průměru kolem 12 let. Existují však plemena, která jsou proslulá svou dlouhověkostí. Musí být ale v dobrém zdravotním stavu. Rekordmanem je pes, který zemřel ve 29 letech. Víme, která plemena se dožívají nejvyššího věku.

Toy pudl

Mezi miniaturní a dlouhověká plemena lze zařadit i Toy pudla. Jejich průměrná délka života je 14 až 16 let. Roztomilí kudrnáči se vyznačují inteligencí, bystrostí, mírnou povahou a věrností. Navíc je můžete velmi snadno vycvičit. Nejstarší pes tohoto plemene se dožil 21 let.

Maltézský psík

Maltézský psík, někdy také maltézský pinč, je společenské plemeno pocházející z oblasti centrálního Středomoří z okolí ostrova Malta. Je považován za jedno z nejstarších psích plemen. První písemná zmínka o nich existuje z roku 370 př. n. l. Tito psíci jsou přátelští, veselí a hraví. Dožívají se 12 až 15 let.

Pes

Foto: Pixabay

Bígl

Nepatří mezi miniaturní psy, ale je to nejmenší a nejstarší honič. Jeho původ sahá až do doby starověkého Řecka. Bígl se skvěle snáší s dětmi a má dobromyslnou, věrnou a poslušnou povahu. Průměrně se tito psi dožívají 13 až 15 let. Nejstarší rekordman zemřel ve věku 27 let.

 

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zvirata/nejdele-zijici-psi-plemena-30000517.html, https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/nejdele-zijici-psi-plemena, https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/nejstarsi-pes-australsky-honacky-pes-dlouhoveka-plemena.A180214_235853_hobby-mazlicci_mce, https://krmeni.cz/prumerny-vek-podle-plemen-99595, https://m.magazinplus.cz/hobby/1832-prehled-psich-plemen-ktera-ziji-nejdele-u-nekterych-je-to-dokonce-vice-nez-25-let.html, https://www.dumazahrada.cz/clanek/kolika-let-se-dozije-vas-pes-delka-zivota-se-u-plemen-lisi.html

Náhledové foto: Pexels

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)