Zimní venkovní výzdoba: Co zasadit v chladných měsících pro zkrášlení oken, balkonů i teras

výzdoba

Osázené truhlíky zkrášlí jak venkovní okenní parapety, tak jsou i pěknou dekorací na terasu či balkon. Oživí exteriér. I v zimě se můžete pyšnit krásně nazdobenými truhlíky. Jaké komponenty jsou vhodné pro zimní výzdobu?

Co zasadit v zimě do truhlíku

Pro zimní období se hodí zakrslé typy jehličnanů, které se dají snadno zasadit do truhlíku. Může to být smrček, borovice, jalovec. Dalším vhodným komponentem pro výzdobu v zimě je okrasná kapusta, která doslova oslní působivou barvou. Hodí se do dřevěného truhlíku i na balkon, který zkrášlí a oživí. Okrasná kapusta skvěle ladí s modrými chryzantémami a obecně se studenějšími barvami.

Do truhlíku se hodí pro toto období i tzv. drátovec, jehož latinský název je Leucophyta brownie. Drátovec se mu říká kvůli svému tvaru, neboť připomíná drátěnku. Získá si vás krásnou stříbřitou barvou a nenáročností na údržbu. Skvěle se hodí k jakémukoli typu zelené barvy a taktéž ke dřevu. Dekoraci můžete doladit jutovými prvky v podobě mašle, přírodními provázky, kterými truhlík obalíte.

Přírodní materiály a světýlka

Nabízí se mnoho přírodních materiálů, které perfektně poslouží pro výzdobu zimní dekorace venku. Můžete použít šišky, větvičky, ale také sušené plátky citrusů a dalšího ovoce, jakožto ořechy, skořicové tyčinky. To vše můžete doplnit o další prvky, jako jsou lucerny, svíčky a různá světýlka.

vánoční ozdoby

Foto: Pixabay

Výzdoba nejen truhlíků aneb vhodné nádoby

Pro zkrášlení exteriéru v zimě nemusíte použít jen klasický truhlík. Zde se meze fantazii rozhodně nekladou. Velmi pěkně vypadá zimní výzdoba v dřevěném vědru nebo bedýnce, stejně tak můžete osázet a vyzdobit dřevěný truhlík s mřížkou, dřevěný trakař, jakožto si udělat výzdobu v proutěném košíku.

Péče o truhlíky venku

Pokud máte zimní výzdobu v truhlíku, tak nezapomínejte rostliny zalévat. Zálivka se doporučuje ve chvíli, kdy je nějaký ten stupeň nad nulou. Pakliže se o rostliny v rámci zimní výzdoby přeci jen bojíte, tak v případě mrazů poslouží jako ochrana chvojí nebo přírodní netkaná textilie.

Zdroj: ireceptar.cz, cistedrevo.cz

Náhledové foto: Pixabay