Zdá se vám, že zahrada chátrá? Pojďte ji vdechnout nový život

Natírání plotu

Teplejší dny přibývají, a proto nastal čas k dalšímu zvelebování zahrady. S vhodně zvoleným nátěrem dokážete probrat k životu jakýkoliv dlouho spící materiál. A je jedno, zda potřebujete ponatírat terasu, kovový plot nebo nábytek z plastů. Na všechno existuje vhodné řešení.

Pečování o dřevěné plochy

Už vám někdo řekl, že dřevo je forma živé organické hmoty? A jako taková potřebuje jistou údržbu. Nátěrem chráníte dřevo před deštěm, světlem a teplem. Zabraňuje znehodnocování vlastností dřeva během celoročního využívání dřevěných ploch na zahradě.

Pokud si zajdete do obchodu s barvy a laky, většinou vám nabídnou nejlepší řešení. V běžných obchodech se setkáte s Luxolem, což je celkem dobrý produkt. Čím dál více lidí ho používá. A doporučuji nátěr obnovovat jednou ročně. Další dobrou variantou jsou výrobky od firmy Bondex. Poskytnou vám dlouhodobější ochranu proti přírodním živlům. Navíc zvýrazňují strukturu dřeva. Dá se aplikovat na všechny typy dřeva a plochy.

Ale pozor! Vím, že spousta lidí dá na svůj úsudek a často sáhnou po barvě, která znemožňuje dřevu dýchat. V tomto případě se dřevo snaží rozpínat a barva se trhá. Když barvu neodstraníte včas, tak budete moci vyměnit celé dřevěné plochy.

Rez

Foto: Unsplash

Ukažte železu, kdo je tu pánem

Nemusím tu snad zdůrazňovat, že kov rád podléhá rzi. Proto je potřeba ho ihned natřít. Pořiďte si Balakryl, který se může natřít i na už zrezivělé plochy. Před natřením je dobré plochy očistit od nečistot a trochu kov odřít od rzi. Barvy se snadno nanáší štětcem.

Balakryl se dá využít i na plastové a betonové plochy nebo na omítky.

I plast potřebuje péči

Pořídili jste si na zahradu fůru doplňků a jejich barva je už ta tam? Materiál pod slunkem trpí, ale i čas je v tomto případě nepřítel. Na plastový nábytek se hodí barvy od Balakrylu. Nezapomeňte je vždy dobře rozmíchat a až pak natírejte.

Zdroj: ceskestavby.cz, dama.cz

Náhledové foto: Unsplash

Už od malička přitahuji pozornost zvířat a ráda jim věnuju svoji péči. A protože jsou zvířata součástí přírody, tak stejnou míru energii dávám i do pěstování plodin. Protože už mám hodně zkušeností, je mou povinností se o ně podělit.