Zakrývací plachty: Efektivní a rychlá ochrana před rozmary počasí

Zakrývací plachty

V jakémkoli zahradním prostoru nebo v sadu je čas od času zapotřebí něco zakrýt. Jako příklad poslouží třeba dříví na otop, jež musí určitou dobu schnout, aby ho bylo možné použít do kamen či krbu. Stavět konstrukci se střechou je většinou časově i finančně velmi nákladné, a tak se vyplatí vsadit na zakrývací plachty. Ty jsou dnes k dostání u různých prodejců, nicméně jejich kvalita je často nevalná a koupit je v rozměrech dle vaší momentální potřeby také není zrovna jednoduchým úkolem. I proto se soustředíme na nabídku firmy Štěpáník, která nabízí vysoce kvalitní zakrývací plachty a další sortiment.

Maximální výdrž samozřejmostí

Pokud potřebujete zakrýt jakékoli věci, můžete si vybrat plachty, které jsou nepromokavé a dokážou odolat i extrémním teplotním výkyvům. Nevadí jim ani vysoké letní teploty, a to až do 60 stupňů Celsia. Vydrží i mrazy do -40 stupňů Celsia. Tkaný polypropylen, jenž je jejich základem, dokáže přečkat i působení kyselin a alkálií. Díky zdvojenému okraji s kovovými oky není problém plachtu stáhnout provazem a upevnit ji na místě, jež má být zakryto. Celková tloušťka fólie se pohybuje v rozmezí od 0,2 do 0,4 mm. Mimo standardních velikostí si budete moci vybrat i rozměry dle vaší potřeby, a to od 64,- Kč/m2 včetně DPH při gramáži 200 g/m2.

Ostatní typy spolehlivých plachet

Pokud nemáte k dispozici kryté stání nebo garáž a chcete ochránit váš automobil, není nic lepšího než speciální plachty pro auta. Svými rozměry skvěle padnou na každý vůz a díky stažení pomocí gum a otvorům pro zrcátka je lze na vozy pohodlně natáhnout. Jestliže budete potřebovat zakrýt větší plochu či nákladový prostor, vyplatí se vagónové plachty, jež jsou u zmiňované firmy ihned k dodání.

Autoplachty

Stínící sítě zajistí dostatek soukromí

Firma Štěpáník dodává i spolehlivé stínící sítě na ploty, které jsou schopny nejen absorbovat UV záření, ale především poskytnout dostatečné množství potřebného soukromí. Jejich stínivost dosahuje až na 90 %.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.