Zahradní robot: pomocník do každé zahrady

Zahradní sekačka

Zahradní roboti sami zalévají, kypří, sečou nebo drtí. Vše zcela sami bez vašeho zásahu. Jedná se o lehká zařízení, které váží 9 kilogramů a usnadňuje tak i manipulaci. Zkrátka roboti jak mají být.

Robotická sekačka a ovládání

Ovládání je opravdu snadné a vlastně dost podobné ovládání jako u mobilních telefonů. Můžete klidně nastavit přesný čas během dne, kdy chcete, aby sekačka začala pracovat. Robotickým sekačkám trávy nevadí den ani noc, dokonce ani déšť. A pokud se obáváte případných zlodějů, tak nemusíte. Tyto sekačky jsou vybaveny ochranou proti odcizení a alarmem, který vás upozorní při neoprávněné manipulaci. Sekačce tak jen stačí správné zacházení a dobíjení energie z elektrické sítě nebo ze slunečního záření. Automatická robotická sekačka si dokáže sama určit stav baterie a případě nouze sama vyhledat zdroj energie. V případě solární automatické sekačky, je pracovní nasazení během slunných dnů téměř nepřetržité.

Zalévání

Ano, zahradní robot může i zalévat váš trávník. Zavlažovací systémy jsou většinou náročné jak na montáž tak údržbu. Navíc zavlažují plochu mnohdy nerovnoměrně a hadice se musí přemisťovat. Řešením tohoto problému je zavlažování s robotickou tryskou. Ta zvlažuje rostliny, přesně tak jak potřebují. Systém také šetří vodu a sám si monitoruje jakékoliv změny a chyby. Vaším jediným úkolem je akorát stisknutím tlačítka navolit to, co po robotovi chcete. Kypřící roboti, vybaveni ozubicemi, jsou zase skvělými pomocníky při kypření nebo ořezávání okrajů trávníků.

Čisticí robot

Pokud vlastníte bazén, musíte ho neustále filtrovat a dezinfikovat. K tomu potřebujete filtr, chemické prostředky a také vlastní manuální zručnost. S automatickým čistícím robotem nic takového nemusíte. Robot si sám, díky zabudovanému procesoru a po zmapování terénu vybere ten nejvhodnější čistící program přesně pro váš bazén. Vyčistí tak nejen dno, ale i stěny bazénu.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.