Vybíráme atlas pokojových rostlin

Nevyznáte se v pokojových rostlinách a už vám to začíná lézt na nervy? Pokud ano, pak nezbude než si pořídit kvalitní atlas, který vám dokáže pomoct nejen při hledání samotného názvu rostliny, ale i při nalezení užitných vlastností. Podívejte se tedy na námi doporučené atlasy pokojových rostlin a některé další knihy, které se pěstování květin a užitkových rostlin týkající. Jedná se bezesporu o knihy, které vám dokážou nabídnout pomoc ve chvíli, kdy to budete potřebovat.

Velký obrazový atlas

Pokojové a nádobové rostliny pro byt a balkony

Tato kniha nabízí informace o přibližně 500 rostlinách, které můžete pěstovat v interiéru. Uvedeny jsou v ní jak pokojové rostliny tradičního charakteru, tak i novinky, jež se u nás začínají těšit oblibě. Kniha zaujme již na první pohled moc hezkými velkými fotografiemi. Z rostlin, které zde lze najít, bychom mohli jmenovat například pokojovky jako Vánoční hvězda, Tlustice Šáchor, Podrostovka listnatá, Olověnec, Lopatkovec či Palma areková a mnohé další.

Rostliny v interiéru

Dorte Nissenová: Rostliny v interiéru

Chcete-li se dozvědět, jakým způsobem můžete přetvořit vaši zimní zahradu anebo jen koutek s rostlinami, pak je tato kniha ideální volbou. Dorte Nissenová je nadšenou pěstitelkou rostlin a uznávanou odbornicí na toto téma. Kniha obsahuje celou řadu skvělých rad, díky nimž bude i vaše pěstování pokojových rostlin doslova a do písmene hračkou. Nejedná se o klasický atlas pokojových rostlin, ale spíše o souhrn zkušeností s jejich pěstováním.

Atlas chorob a škůdců

Atlas chorob a škůdců jako skvělá prevence

Máte-li spíše strach ze škůdců, pak stojí za to zvolit Atlas chorob a škůdců ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Díky této knize ihned zjistíte, který ze škůdců ohrožuje vámi pěstované rostliny. Krok za krokem jsou zde popisovány i podrobné návody na pěstování rostlin.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.