Vybavení zahradní chaty: Co všechno je třeba řešit

Zahradní chata

Zahradní chatka představuje jakousi oázu v celém okolním prostoru záhonů a vzrostlých stromů. Jedná se o objekt, který by měl přinášet nejen ochranu před deštěm a jinými rozmary počasí. Důležitost této drobné stavby spočívá zejména v tom, že nabídne dokonalý relax v době, kdy se vám na zahradu příliš nechce a potřebujete si zkrátka a jednoduše odpočinout. I proto se vyplatí vybavit si zahradní chatu tak, abyste se sem mohli kdykoli vracet, trávit tady dlouhý čas a byli soběstační! Podívejme se tedy mnohem podrobněji na to, co by mělo být součástí této většinou drobné stavby.

Aby bylo kde složit hlavu…

V první řadě je důležitě vybavit ložnici postelí. Mnohdy postačí bohatě rozkládací pohovka, která se nachází v obývacím pokoji. Chcete-li ale mít přece jenom dostatečné množství potřebného soukromí, pak bude jednoduché oddělení příčkou ložnice skvělou variantou. Postel lze koupit jak přímo novou, tak i sehnat i starší. Záleží na vašich finančních možnostech. V každém případě nešetřete na matraci. Máte-li nějakou starší, vyplatí se moderní nová podložka na matraci, která dokáže i ze staršího modelu vytvořit velmi komfortní zónu pro relax.

Podložka na matraci

Něco dobrého k jídlu

Po dobře vykonané namáhavé práci si zasloužíme něco dobrého k jídlu. Ne pokaždé se ale chce na zahradě grilovat, případně udit. I proto by měla být součást zahradní chatky menší kuchyňka, v níž budete připravovat vynikající speciality pro gurmány. Máte strach, že vám jednotlivé domácí spotřebiče zaberou extremní porci prostoru a budou prostě a jednoduše zavazet? Nemusíte! Bohatě postačí kvalitní jednoplotýnkový indukční vařič, pomocí něhož vykouzlíte nejrůznější dobroty velmi rychle. Díky indukci se rozpálí během okamžiku a můžete se pustit do vaření. Jestliže si pořídíte také elegantní oválný pekáč na indukci, bez problémů budete moci nakonec pohostit příchozí i pečínkou.

Jednoplotýnkový indukční vařič

Myslete i na hygienu

Chcete-li trávit na vaší zahradě delší časové období, určitě nezapomínejte ani na řešení hygienického zázemí. Výbornou volbou je miniaturní koupelna vybavená sprchovým koutem. Prostoru pro sprchování potřebujete velmi málo. Důležité je jen vhodné vyřešení odpadů. Přívod vody lze vybudovat jak z obecního řádu, tak i přímo ze studny. U druhé varianty je ale nutné počítat předem s rozborem vody. Vše se ale obejde bez stočného a za vodu zaplatíte mnohem méně peněz. Jinak byste měli mít v koupelně i přímotop zajišťující příjemné prostředí a vhodnou teplotu pro sprchování. Podaří-li se vám nainstalovat do koupelny i to správné osvětlení, není co řešit. Mnohé zahradní chatky mají koupelnu spojenou s toaletou, což také není od věci. Ušetříte tak spousty místa, peněz i práce, jelikož odpady budou svedeny přímo pouze z jedné jediné místnosti. Jaké si to zkrátka uděláte, takové to budete mít.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.