Voda ze sušičky: Poklad domácnosti, který má bohaté využití – jaké přesně?

sušička

Máte rádi, když se v domácnosti neplýtvá? A to ani s vodou? V takovém případě pro vás máme několik návrhů, jak naložit s vodou ze sušičky na oblečení. Říkáte si, že ji běžně vyléváte do umyvadla či do toalety? Nedělejte to – využít se dá různě. 

Na odmočení prádla

Žluté skvrny od potu v podpaží, rajčatová omáčka na triku, zelené fleky na kolenou u dětských kalhot a mnoho dalších. Jistě bychom mohli s výčtem skvrn na oblečení pokračovat ještě hodně dlouho, ale nebudeme. Vodu ze sušičky využijte přímo na ně. Jedná se o malou úsporu, ale pokud chcete odmáčet trička či kalhoty několikrát do týdne, vyplatí se.

Foto: Pixabay

Spláchnete s ní toaletu

Vodou ze sušičky také můžete spláchnout toaletu. Pokud ji budete mít málo, postavte si do koupelny kýbl, do kterého vždy zásobník vylijete. Až bude plný, spláchněte s ním toaletu. S vodou lze také umýt podlahu v koupelně, vanu, toaletu či umyvadlo. 

Boty jako z katalogu

Aby byly boty jako nové, je potřeba je čistit či umývat. K tomuto kroku můžete využít také vodu ze sušičky. Pokud máte děti, jistě víte, kolik vody odteče, než umyjete všechny páry bot. Jistě vám přijde vhod i starý kartáček na zuby a jemné mýdlo nebo gel na praní. 

kvetiny
Foto: Pixabay

Zalijte s ní květiny

Vodou ze sušičky můžete zalít interiérové, ale také externí rostliny. Pozor si ale dávejte u zeleniny či bylinek, tam byste měli dbát na použitém pracím prostředku, který by měl mít vysoký podíl aktivních látek, které se v přírodě jednoduše rozloží.

Úklid s vodou ze sušičky

Voda, kterou získáte ze sušičky je čistá, proto se hodí také k úklidu. Můžete s ní umýt například podlahu, utřít prach a tak dále. Stačí přidat čistící prostředek, na který jste zvyklí a umýt požadovaný povrch. Vodu lze také nalít do žehličky. Hodí se do ní stejně, jako destilovaná voda. Čerstvá voda z kohoutku může v žehličce způsobit vodní kámen. Naopak ta ze sušičky je demineralizovaná, a tak bude vhodnější.

Taktéž lze vodu ze sušičky využít pro odmočení hrnců či připálených plechů. Nalijte do vody hrnek octa a namočte do připravené tekutiny nádobí. Poté už stačí jen houbičkou a vodou opláchnout. 

Zdroj: https://www.tetadrogerie.cz/clanky/krasa/telo/voda-ze-susicky-jak-vam-doma-jeste-poslouzi, https://bydleni.instory.cz/3096-vyuzijte-vodu-ze-susicky-v-domacnosti-hodi-se-na-celu-radu-cinnosti.html, https://www.blesk.cz/clanek/bydleni-hobby/669693/ani-kapka-nazmar-6-tipu-jak-vyuzit-vodu-ze-susicky.html

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)