Venkovní osvětlení – kdy se kvalita vyplatí

Venkovní osvětlení

Jaro se již ukázalo ve své plné kráse a sluneční paprsky nás po dlouhé zimě lákají ven. Spolu s přívětivým počasím začínáme přemýšlet nad tím, jak zvelebit svou zahradu a venkovní posezení tak, aby pro nás byly letní večery trávené venku co možná nejpříjemnější.

Správný výběr osvětlení dokáže vytvořit útulné zázemí pro letní večery, ať už vlastníte velký dům s nádhernou zahradou nebo byt s malým balkonem. Kvalitní osvětlení dokáže navodit příjemnou intimní atmosféru, osvětlit tmavá zákoutí zahrady, zdůraznit vaše udržované okrasné záhony a lesknoucí se vodní hladinu, ale také vytvořit dostatek světla pro společenskou hru nebo večerní posezení s přáteli.

Jak si vybrat nejlepší osvětlení

V případě interiérových svítidel často sáhneme po levnější variantě, která dokáže dostatečně splnit svůj účel. V případě venkovního osvětlení se však vyplatí dbát na to, aby bylo svítidlo co nejkvalitnější. Exteriérové osvětlení je totiž obvykle vystaveno nepříznivému počasí, náročným povětrnostním vlivům a někdy také vandalismu. Výběr venkovních svítidel je proto vhodné nepodceňovat. Vždy vybírejte odolná exteriérová svítidla tak, aby odpovídala všem bezpečnostním i uživatelským požadavkům. V nabídce společnosti Philips naleznete celou řadu odolných svítidel, které budou odpovídat vašemu vkusu i účelu použití.

Venkovní osvětlení

Vykouzlete si pohádkovou terasu nebo balkon

Možností, jak vytvořit z terasy či balkonu příjemné místo, existuje nepřeberné množství. Vždy vezměte v úvahu rozvržení a dispozice terasy, ale také umístění posezení a zeleně. Na terase obvykle trávíme hodně času. Vyplatí se tedy investovat do kvalitního, energeticky úsporného a promyšleného řešení venkovních LED diodových svítidel, ať už si vyberete závěsná či nástěnná svítidla vyzařující silné světlo nebo dekorativní svítidla, která dodají teplému letnímu večeru nádech romantiky.

Pokud navíc rádi přizpůsobujete osvětlení své náladě, pak jsou právě pro vás určeny světelné systémy Philips, které vám umožní měnit barvu a intenzitu osvětlení podle vašeho aktuálního rozpoložení.

Osvětlení zahrady

Vhodný výběr a umístění zahradních lamp a efektních zápustných světel dokáže s vaší zahradou udělat doslova divy. Osvětlete tmavá zákoutí, zdůrazněte krásné keře nebo zahradní jezírko a nasvětlete chodníky. S LED diodovými sloupkovými svítidly dosáhnete skvělého efektu, upoutáte pozornost návštěvníků a oproti běžným svítidlům ušetříte náklady za elektrickou energii i údržbu.

Ať již se rozhodnete osvětlit svou terasu dominantním svítidlem, vytvořit útulnou atmosféru na svém balkoně, či dodat své zahradě romantickou atmosféru podle vašeho vkusu, společnost Philips se při výběru kvalitního designového osvětlení stane vaším spolehlivým partnerem.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.