Věci, které usnadní psovi život na zahradě: Stinná terasa, fontána, psí průzor

pes

Obývá vaši zahradu čtyřnohý parťák? Jak mu usnadnit život venku? Na které věci myslet z důvodu bezpečnosti? A na co nezapomenout, aby se váš chlupatý kámoš měl na zahradě dobře?

Spokojený a šťastně dovádějící pes na zahradě je idylickým obrázkem mnoha pejskařů. Ale v tomto směru nestačí jen vypustit psa ven na zahradu. Ta by měla být do jisté míry uzpůsobená potřebám zvířete. Přitom nejde o nic složitého a luxusního. Jak usnadnit a zpříjemnit psovi život na zahradě?

Zajištění bezpečnosti

Psovi můžete ohradit část zahrady, ale i jen vytyčit zóny probíhající celou zahradou. V obou variantách budete mít záruku, že je pes spokojený. Pozemek je zapotřebí dobře zajistit, tj. mít kvalitní oplocení. A hlavně takové, které nebude mít otvory, aby v nich zvíře mohlo prostrčit hlavu. Jednak by ji už nemuselo dostat zpátky, ale také by se mohlo případně podhrabat ven. V lepším případě utéct, v horším pak skončit pod koly automobilu.

Zahrada bez toxinů a nástrah

Udržujte zahradu bez toxinů, což platí nejen o některých běžně rozšířených rostlin, jako jsou lilie, chryzantémy, azalky, které jsou pro psy jedovaté, tak pozor na některé zahradní chemické přípravky. Rovněž tak i nástrahy na kuny, krysy mohou být pro vašeho psa fatální. Pokud je musíte nastražit, tak mimo dosah zvídavého čtyřnohého chlupáče.

Stinné místo pro zdraví a komfortní odpočinek

Pes na zahradě potřebuje místo pro odpočinek ve stínu. Je vhodné pořízení boudy se stinnou terasou. Permanentní pobyt psa na slunci mu může způsobit zdravotní problémy, jakožto by mohl i zkolabovat. Pokud máte však na zahradě velké stromy, které poskytují dostatečný stín, není se čeho obávat. Pes se má tak kam schovat před sluncem.

Přísun čerstvé vody

Pes potřebuje mít neustálý přísun k vodě. V letním období to platí dvojnásob. Zde i pozor na to, že se vedrem voda rychleji vypařuje, jakožto je brzy i teplá, což psa neochladí. Samozřejmostí je tak miska s neustále čerstvou vodou. Efektivním řešením jsou i tzv. fontánky, které umožní psovi pít pouze čistou a neustále cirkulující vodu. K tomu mají fontánky zpravidla filtr, jenž zachytí sliny, zbytky krmiva i chlupy.

kolie

Foto: Pixabay

Instalace speciálních doplňků

Pakliže máte zvídavého psa, jenž však neštěká na každého kolemjdoucího, tak mu můžete do plotu instalovat speciální psí průzor. Díky tomu bude mít přehled v rámci pozorování vnějšího světa. Pakliže raději sleduje dění v zahradě, tak ho potěšíte vyvýšeným sezením například v podobě většího plochého kamene. Vhodným doplňkem je i tunel, kterým pes bude rád probíhat, ale také mu poskytne úkryt a soukromí.

Zdroje info: autor, living.iprima.cz

Náhledové foto: Pixabay