Užitečné tipy pro pěstování hortenzií: Co provést právě teď, abyste se v létě mohli těšit z maxima květů

Hortenzie

Užitečné tipy pro pěstování hortenzií : Hortenzie je krásná a oblíbená kvetoucí rostlina, kterou lze pěstovat v mnoha klimatických podmínkách. Zde je několik tipů, jak ji správně pěstovat, aby vás potěšila maximem květů každou sezónu.

Při správné péči mohou být hortenzie krásným doplňkem každé zahrady, a potěší vás odolnými květy, které opravdu dlouho vydrží, a také úžasnými barvami. A co všechno ke své spokojenosti potřebují?

Kde pěstovat hortenzie

Líbí se jim plné slunce, ale snesou i polostín (mohou však méně kvést). Některé druhy rovněž vyžadují kyselou půdu, jiné zase mohou potřebovat podporu kvůli tomu, aby neklesly a nezlomily se. Proti při jejich pěstování použijte vhodné kůly a podle potřeby přivažte větve k podpěře.

Hortenzie 2

Foto: Pixabay

Kdy prořezávat hortenzie

Řez provádějte, abyste odstranili odumřelé, nemocné nebo poškozené dřevo. V této době můžete také pozitivně ovlivnit tvar a velikost rostliny. Ujistěte se ovšem, že tyto rostliny prořezáváte ve správnou dobu. To závisí na konkrétním typu hortenzie, který pěstujete.

  • Hortenzie velkolisté (Hydrangea macrophylla) a hortenzie dubolisté (Hydrangea quercifolia) se seřezávají nejlépe ihned po odkvětu.
  • Hortenzie latnaté (Hydrangea paniculata) a hortenzie stromečkovité (Hydrangea arborescens) naopak vyžadují řez koncem zimy nebo brzy na jaře (musí bezpodmínečně proběhnout před začátkem nového růstu).

Co ještě vědět

Dejte si pozor také na škůdce a choroby. Hortenzie mohou být náchylné k útokům mšic, a také k chorobám, jako je padlí a skvrnitost listů. Proto jejich zdravotní kondici pečlivě sledujte a v případě potřeby je okamžitě ošetřete.

Zdroj: https://zahrada.bydleniprokazdeho.cz/zahradnictvi-a-zahradnicke-potreby/hortenzie-kvety-ktere-na-zahrade-rozhodne-neprehlednete.php, https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/pestovani-hortenzie, https://homebydleni.cz/zahrada/rady-a-tipy/jak-pestovat-hortenzie-v-interieru-a-vyhnout-se-beznym-chybam/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)