Uvažujete o zastínění pergoly nebo interiéru? Vsaďte na elegantní rolety

Screenové rolety

Léto je v plném proudu a slunce se dostane v podstatě všude. Na jednu stranu se člověk rád ohřeje, na stranu druhou ale všeho moc škodí. I proto se vyplatí mít doma prostor, kde budete před slunečním žárem dokonale chráněni. Že takové místo nemáte, nebo se v takovýchto prostorách necítíte komfortně? Pak je nejvyšší čas pro pořízení elegantního zastínění. Výbornou volbu představují kvalitní rolety. My se právě na tento typ zastínění podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Efektivní regulace propustnosti světla

Velkou předností rolet je především schopnost zatemnit interiér. Regulovat si propustnost světla můžete velmi pohodlně sami. U interiérových zatemňovacích rolet se většinou se pohybuje mezi 1 až 14 %. Interiér tak není dokonale zatemněn, což se hodí především v dětských pokojích, kdy malé děti nechtějí mít na spaní úplnou tmu. Jinak ale existují rolety, jež mají průhlednost mnohem nižší. Za mírou zatemnění stojí mimo jiné také povlak na látce rolety. Ten je schopen také odrazit UV paprsky. Ve vnitřních prostorách se díky roletám nehromadí v tak velkém množství teplo.

Venkovní roletyFoto: mk-rolety.cz

Spousta typů rolet pro konkrétní účely

Volit lze v současné době rolety ve spoustě různých variací. Jakousi klasiku představují látkové rolety. Ty jsou poměrně jemné a hodí se do každého interiéru. Jestliže chcete zkombinovat praktické ovládání žaluzií a krásu látkových rolet, můžete vsadit na rolety den a noc. Jejich základ tvoří dva druhy látek, jež jsou průsvitné a také hodně zatemňující. Celkový efekt zastínění je jedinečný. Hodně oblíbené jsou také římské rolety do oken nebo variace plisé. Alternativ je zkrátka hodně.

Zastínění pergoly? Žádný problém

Vybrat si totiž můžete speciální rolety určené k tomuto účelu. Moderní screenové clony se hodí jak ke klasickým pergolám, tak především k těm moderním hliníkovým. Vynikající jsou i v tom, že dokážou sloužit také jako síť proti hmyzu. Jejich využít tak nabývá na praktičnosti. Jsou také maximálně odolné vůči větru a dešti. Venkovní posezení díky nim dostane ještě další rozměr.

Náhledové foto: mk-rolety.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.