Účinné přírodní hnojivo, které navrátí život i nejslabším paprikám či rajčatům

paprika

Chcete mít záruku úspěšné sklizně? Jak vrátit život i těm nejslabším rajčatům, paprikám či okurkám? Prozradíme vám, jak si vyrobit účinné přírodní hnojivo.

Hnojivo stimulující růst rostlin

Přírodní hnojivo, které si doma můžete snadno připravit, navrátí život i těm nejslabším rostlinám. Vyživuje rostliny důležitými vitamíny a minerály. Odměnou vám bude bohatá úroda. Kromě toho, že je toto přírodní hnojivo účinné, je také poměrně levné. V 1 litru teplé vody rozmíchejte 1 balíček droždí (obsah 11 g) a 1 polévkovou lžíci medu nebo cukru.

Směs nechte stát 30 až 40 minut při pokojové teplotě. Jakmile uvidíte, že se na povrchu vytvořila čepička pěny, znamená to, že se spustil proces fermentace. Hnojivo je k použití. Sklenku tohoto roztoku rozřeďte v 10 litrech vody a tím zalijte rostliny. Zalévání tímto přírodním roztokem je třeba provádět jednou týdně, pokud rostliny špatně rostou. Pokud jsou zdravé, tak postačí jednou za dva týdny.

Přírodní hnojivo ze 2 složek

Účinné přírodní ovesné hnojivo. Do nádoby nasypte sklenici ovsa a zalijte sklenicí teplé vody. Nechte louhovat jeden den. Poté je třeba scedit a zředit v 10 l nádobě s vodou. Oves je bohatý na živiny. Obsahuje vitamíny i minerály. Hnojivo, které můžete použít prakticky na celou zahradu, je účinné na okurky, papriky, rajčata, brambory apod.

papriky

Foto: Pixabay

Školní křída pro papriky

Obyčejná školní křída je skvělým přípravkem, neboť je z velké části tvořena vápencem. Vyrobit si z ní můžete levný prostředek na podporu růstu paprik. Potřebujete na to sklenici o objemu 250 ml, do které nadrtíte nebo nastrouháte bílou křídu a poté cca 300 až 500 ml infuze kravského nebo koňského hnoje či 1 litr travní infuze a 10 l odstáté vody. Vše smíchejte dohromady a pořádně promíchejte.

Aby se hnojivo dobře vsáklo, tak nejprve papriky zalijte obyčejnou vodou a poté ke kořenům rostlin nalijte cca 1 l tohoto hnojiva. Za pár dní uvidíte podstatný rozdíl.

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay