Bylinkový čaj

Tyhle bylinky vám pomohou s jarním odvodněním organismu

Také se po zimě potýkáte s přebytečnými kilogramy? Tukové polštářky nasbírané okolo Vánoc se ne a ne hnout? Dost možná není na vině pouze tuk. Ve hře totiž může být i zadržovaná voda.

Z lékárny známe celou řadu produktů, které s tímto problémem pomáhají (pohříchu je většina z nich zaměřena na ženy), ovšem pokud se rozhodnete místo toho vsadit na účinnou bylinkovou kúru, pomůžeme vám s tím. Hrdiny našeho dnešního příběhu jsou rozmarýn, bazalka a kopr.

S čím nám tyto bylinky pomáhají

Pokud bychom je odeslali do laboratoře, zjistili bychom, že v sobě obsahují látky podporující hubnutí a odvodnění organismu. A nezáleží na tom, zda do pokrmu přidáte kopr vonný (Anethum graveolens), rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis) či bazalku (Ocimum) – v jejím případě na druhu nezáleží.

Ještě efektivnější kůra díky čaji

Pokud to však s jarním nastartováním organismu myslíte opravdu vážně, vsaďte raději na čaj z těchto bylinek. Použijte nejlépe čerstvé a to v množství jedné lžíce. Tu zalijte 250 mililitry vroucí vody a nechte odstát.

Bylinky

Foto: Pixabay

Po 10-15 minutách sceďte a vypijte. Tento čaj si dopřávejte před každým jídlem a to v rámci jednoho až dvou měsíců. Záleží jen na vás, do jak dlouhého úseku si svou detoxikační či hubnoucí kůru rozložíte.

Jaké další bylinky vám pomohou ke štíhlé postavě?

Jde o všechny, které obsahují hořčiny. Ty totiž podporují trávení. Jmenovat bychom mohli například pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris), tymián obecný (Thymus vulgaris) či pampelišku alias smetanku lékařskou (Taraxacum officinale).

A hodit by se mohly i kopřivy, které organismus posilují, pročišťují a regulují metabolismus tuků, ve hře je jak kopřiva dvoudomá (Urtica dioica), tak i kopřiva žahavka (Urtica urens). Obě vám pomohou absolutně skvěle.

Náhledové foto: Pixabay

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *