Trendy ve venkovním posezení na rok 2023

Zahradní posezení

Léto je už za rohem a pro majitele rodinných domů a zahrádek to znamená, že se blíží doba grilovaček a venkovního posezení s přáteli u vína, domácí limonády a dalších dobrot. Pokud jste se ještě nedostali k nákupu zahradního nábytku a rozmýšlíte, jaký styl venkovního posezení se koupíte, máme pro vás několik tipů, jak vybrat to správné.

Vyhledávací portál vám pomůže s výběrem

Než se zamyslíte nad tím, jaký nábytek se na vaši venkovní terasu nebo zahradu nejlépe hodí, musíte najít spolehlivého partnera, který vám s výběrem toho nejlepšího nábytku pomůže. Pokud jste ještě nevyzkoušeli vyhledávací portál Livli, rozhodně mu dejte šanci. Při vyhledávání můžete použít nejrůznější filtry a nechat si vyhledat jen to, po čem opravdu toužíte.

Pohodlí, kvalita a estetika

Při výběru nábytku pro venkovní relax a posezení se nebojte být nároční a vyžadujte to nejlepší. Obyčejné plastové židle a stoly jsou již dávno nemoderní, současné trendy upřednostňují kvalitu, pohodlí a také estetiku. Zahradní nábytek by měl být komfortní a jeho vzhled by se vám měl opravdu líbit. Přeci jen vám bude dělat společnost několik let.

Rozměry a provedení zahradního posezení

Při výběru nábytku na venkovní terasu i zahradu máte spoustu možností. Zvažte, zda posezení využíváte spíše jako místo pro opalování a relaxování nebo ke stolování. Pro odpočinek jsou ideální venkovní gauče a křesla, pro stolování oceníte spíše židle a klasický venkovní jídelní stůl.

Vyberte si zahradní nábytek, který vám bude dělat radost již při samotném pohledu na něj, ale zároveň bude zcela funkční a pohodlný. Zapomeňte na retro bílý plastový nábytek a raději vsaďte na kvalitu a materiály, které jsou pevné, odolné a robustní. To, zda sáhnete po klasických židlích a stolech nebo raději po gauči a křesílkách, necháme zcela na vašich preferencích.

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.