Trampolína jako trefa do černého

Trampolína

Příroda zve k výletům, na sportoviště, avšak vašim dítkám se nechce ven? Jsou raději zalezlé doma u počítačů, lustrují mobily, scházejí se se svými kamarády na sociálních sítích a nemůžete je dostat na čerstvý vzduch?

Ještě nedávno rodiče zažívali dobu, kdy naopak děti museli udržet u počítačů z důvodu on line  výuky. Ze dne na den se stali učiteli a dohlíželi na plnění školních povinností svých ratolestí. Byl to čas plný emocí. Jenže doba pominula, školáci se vrátili k dennímu školnímu režimu, ale zpravidla i k pasivnímu trávení volného času.

Přichystejte dětem překvapení!

Obstarejte zahradní trampolínu a věřte, až vaše dítka okusí, jak se dá na této skákací radosti vyvádět, nebudou z ní chtít slézt! Budou opět na čerstvém vzduchu, provětrají plíce, hlavu, posílí svaly a zlepší svoji kondičku! Podle smíchu a výskotu vždy poznáte, kde se nalézají. Dětem je poskakování a skákání dané. Všimněte si, jak se malá dítka ráda točí kolem dokola. Ani netuší, že točení propagovali již jogínové, kteří tvrdili, že  pohybem ve směru hodinových ručiček se do těla dostává více energie! Děti tak využívají zcela přirozeně své smysly, které jim byly dány do vínku. A k tomu lze přiřadit i poskakování, výskoky, hopsání, kterých si na dětské trampolíně užijí do sytosti. Budou šťastné a spokojené, zvláště když pozvete i jejich kamarády! Jen je třeba dohlédnout na to, aby na trampolíně nebylo přeplněno a malí nezbedové si nezpůsobili nečekaný úraz.

TrampolínaFoto: Pixabay

Trampolínu zakomponujte do zahrady

Vyhraďte jí kout, kde bude bezpečně ukotvena a budete mít dítka na dohled. Důležitou součástí je i ochranná síť na trampolínu, která bude bdít nad hrátkami dovádějících dětí. Nedovolí jim, aby v nestřeženém okamžiku vypadly! Dalším příslušenstvím by měl být i žebřík pro snadnější nástup k radostným hrám. Domů se vaše ratolesti budou vracet nadmíru spokojené, šťastné, unavené, ale rozesmáté!

Zdroje info: nasdum.eu, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.