Tip na rychlé krájení cherry rajčat a další zajímavosti

Cherry rajčata

Máte rádi rajčata? Aby ne! Vždyť jsou nejenom chuťově skvělá, ale dokážou lidskému tělu dodat spousty velmi prospěšných látek. Jen namátkou bychom mohli jmenovat vitamín K prospívající kostem a působící proti krevním sraženinám. Dokážou také efektivně snižovat krevní tlak a napomáhají správné srdeční činnosti. Udrží i špatného LDL cholesterolu. Výbornou volbou jsou především cherry rajčata. Právě o nich bude následující článek. Podíváme se na jejich skladování, krájení a loupání. Prozradíme některé tipy, které se budou určitě hodit a oba procesy značně usnadní a urychlí.

Optimální skladování cherry rajčat

Opravdu uzrálá cherry rajčata není možné skladovat delší dobu. Docházelo by k jejich hnilobě. Nejčastěji vydrží pouhých několik málo dní. Ideální je vytvořit vhodné podmínky. Nic složitého. Důležitá je především teplota pro skladování. Ta by se měla pohybovat okolo 10 °C. Rajčata by měla být v misce, případně v košíčku. V ledničce ztrácí svou typickou chuť, pro niž jsou tolik oblíbená.

Cherry rajčata

Rychlé nakrájení cherry rajčat pomocí talířů

Cherry rajčátka jsou poměrně malá a krájí se dlouhou dobu. Existuje ale vcelku jednoduchá metoda pro urychlení tohoto procesu. Jaká? Stačí si vzít dva talíře a překlopit je na sebe. Mezi nimi budou cherry rajčata. Poté už stačí dlouhý ostrý nůž, kterým projedeme celou mezeru mezi oběma talíři. Rajčata se takto bez problémů překrojí všechna naráz.  

Cherry rajčata

Loupání bývá také jednoduché

Stačí pouze cherry rajčátka naříznout na obou koncích do kříže, a to velmi jemně. Poté je zalijeme horkou vodou a necháme v lázni koupat zhruba 30 vteřin. Po zchlazení rajčat studenou vodou z nich jednoduchým způsobem slupku sundáme. Opravdu nic složitého, co by zabíralo nějak dlouhou dobu. Optimální jsou ale samozřejmě cherry rajčata čerstvá.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.